שוטרים אוכפים את סגר הקורונה
שוטרים אוכפים את סגר הקורונה צילום: Yossi Aloni/Flash90

דודי רזניק, אסטרטג בלאומי שוקי הון מעריך בשיחה עם ערוץ 7 שהסגר הנוכחי משפיע באופן משמעותי פחות על הכלכלה הישראלית מאשר קודמיו.

"אני חושב שלסגר הזה יש השפעה נמוכה מאשר לסגרים קודמים. השבוע התפרסמו נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לחודש ינואר והעידו ששיעורי האבטלה נמוכים משמעותית מהסגר הראשון והשני", אומר רזניק.

לדבריו, "אני מניח שנראה ירידה בפעילות ובביצועים של הכלכלה המקומית אבל היא תהיה מתונה ממה שראינו בשני הסגרים הקודמים וכמובן התקווה היא שהמשק יחזור במהרה לפעילות יותר משמעותית".

רזניק מציין שהכלכלה הישראלית תימדד ביכולת ההתאוששות שלה. "אני חושב שהסגר הנוכחי נמצא בתחזיות של בנק ישראל. על פי התחזיות הללו אם הסגר ייגמר בקרוב תהיה השפעה שולית על הצמיחה ועל יחס חוב תוצר של המדינה. השאיפה והתקווה של כולנו היא שבעקבות מבצע החיסונים המהיר של ישראל, כן נהיה בהתאוששות והכלכלה המקומית תפתח. במידה וזה לא יקרה מסיבות כאלה ואחרות ודאי שההשלכות של זה יורגשו".

אחרי חילופי הממשל בארה"ב הוא מתייחס לתוכניות של ממשל ביידן לרפא את הכלכלה האמריקנית. "אני חושב שכרגע ג'ו ביידן ירצה לקדם תהליך של הרחבה פיסקלית שבו הממשל מזרים כסף לכלכלה. הוא מדבר על תוכנית גרנדיוזית של שני טריליון דולר אך לא ברור מה מזה יאושר בקונגרס ובסנאט. כל תוכנית שתאושר תסייע לכלכלה האמריקנית".

"האמריקנים גם קיבלו חדשות טובות בימים האחרונים מצד חברת ג'ונסון נגד ג'ונסון שהחיסון שלה נחל הצלחה. מדובר בחיסון שדורש רק מנה אחת, קל לשינוע וככל שארה"ב תשכיל להתחסן כמה שיותר מהר, יחד עם תוכנית העזרה הכלכלית של הממשל נראה את הכלכלה האמריקנית עולה על הפסים הנכונים", מסכם רזניק.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו