הרב רפי פרץ: יום גוש קטיף מלווה אותי

שר ירושלים ומורשת הדליק הבוקר נרות לזכר ההורגים בגוש קטיף לרגל יום גוש קטיף "אסור לתת לזוועה כזאת להתרחש בשנית"

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשפ"א

שר ירושלים והמורשת השר הרב רפי פרץ פתח את "יום גוש קטיף" בסיור מרגש מוזיאון גוש קטיף בירושלים, והביע הערכה רבה מפעילת מוזיאון גוש קטיף להחדרת מורשת גוש קטיף מאז הגירוש ללא הפסקה.

השר פרץ שבעצמו גורש מגוש קטיף ועמד בראש המכינה בעצמונה הדליק במהלך ביקורו את נר גוש קטיף לזכר קורבנות הטרור שנפלו בגוש וחלקם היו מתלמידיו במכינה בעצמונה.

השר הדליק בנוסף נר מיוחד לזכר 4850 נפטרי הקורונה בשנה האחרונה ודיבר על החובה של ערבות הדדית בתקופה המאתגרת הזאת. "בפרשת השבוע אנו קוראים ויחן שם ישראל כאיש אחד בלב אחד ורק כך נצליח".

השר פרץ הוסיף שבזכות פעילות מוזיאון גוש קטיף עם ישראל זוכר את גוש קטיף והופקו הרבה לקחים, "אין מילים בפי להודות לכל אלו שעומדים מאחורי פעילות המוזיאון ולא נותנים להשכיח את המורשת המפוארת של גוש קטיף.

לדבריו, הדבר שהוא הכי זוכר מהגוש זה הירוק והפריחה, את הניצחון על השממה, את האנשים השמחים והחיבור המיוחד ביניהם. והזכיר את הגירוש הברוטאלי. "רצו לפרק אותנו, אבל הקמנו עשרות יישובים פורחים ונאמנים".

הרב פרץ סיים את ביקורו כאשר חתם בספר המבקרים במילים הללו: "גאה מאוד להיות חלק שרק טוב רצתה, מלאת אהבת ישראל ויראת שמיים. לפיד גדול שממשיך ומאיר. אוהבכם, אחיי".

לשר התלווה מנהל מוזיאון גוש קטיף שלמה וסרטיל שהודה לשר על עזרתו הרבה בשנים האחרונות לנושאי גוש קטיף.