הקלה נוספת לנפגעי הקורונה

בשורה למאות אלפי נפגעי משבר הקורונה: ביוזמת חברי הכנסת מרגי ואזולאי ינתנו הקלות במאגר נותני האשראי

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשפ"א

הקלה נוספת לנפגעי הקורונה-ערוץ 7
נענה לדרישות. בנק ישראל
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

לאחר מאבק ממושך מול בנק ישראל הצליחו חה"כ יעקב מרגי וינון אזולאי (ש"ס) להקל את מצבם של מאות אלפי אזרחים שנפגעו כלכלית עקב משבר הקורונה.

בסיכום מול בנק ישראל הוחלט כי יינתנו הקלות במאגר נותני האשראי - כך שבששת החודשים הקרובים, עד 1.7.2021 - נותני האשראי ימשיכו לסמן את העסקאות בגין קורונה.

הסימון נועד לסייע לנותני האשראי וללשכות האשראי (לעניין מודלי הדירוג), להבדיל בין מידע שלילי כתוצאה מקשיים כלכליים על רקע משבר הקורונה לבין מידע שלילי שמקורו אינו ממשבר זה.

הישג נוסף של חברי הכנסת אזולאי ומרגי נוגע לכך שהבנקים יצטרכו לנהוג בשקיפות בנושא אל-תור. בנק ישראל יפרסם לציבור, באתר של בנק ישראל, מידע בנוגע למיקומם של עמדות האלתור (עמדות להפקדת שיקים לא דחויים באמצעי לא דיגיטלי) בהתייחס לכל בנק, ככל שיש עמדות כאלו. בנק ישראל אף יפרסם הנחיה למערכת הבנקאית לפרסם באתריה את עמדות האל-תור ושינויים במיקומן ו/או בפריסתן. וכן, בכל מקרה בו ירצה בנק לבטל עמדת אל-תור, הוא יידרש ליידע את בנק ישראל.

חברי הכנסת מרגי ואזולאי מסרו: "מאות אלפי אזרחים נאנקים כלכלית תחת המשבר האיום שיצר נגיף הקורונה, הישגים אלו יקלו על כל אותן משפחות בכך שמעמדם מול הבנקים וחברות האשראי לא ייפגע והם יוכלו להמשיך ולהתקיים בכבוד. בנוסף לכך בשורות אלו יובילו לשקיפות של המערכת הבנקאית כולה לטובת אזרחי ישראל כולם".