פלסטיני הואשם בניסיון דקירת שוטרת בכפר קאסם

בן 17 משכם מואשם שניסה לדקור שוטרת בכפר קאסם לפני שנוטרל. "גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה להמית שוטר ישראלי יהודי, באשר הוא יהודי".

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשפ"א

פלסטיני הואשם בניסיון דקירת שוטרת בכפר קאסם-ערוץ 7
סכין. ארכיון
צילום: דוברות המשטרה

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום לביהמ"ש המחוזי לנוער נגד נער בן 17 משכם בגין ניסיון לרצח בנסיבות של מעשה טרור וכניסה ושהייה שלא כדין בישראל.

מדובר בפלסטיני שניסה לדקור שוטרת בחודש שעבר בכפר קאסם.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד נתנאל בוג'ו, "במועד שאינו ידוע במדויק, גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה להמית שוטר ישראלי יהודי, באשר הוא יהודי, זאת מתוך מניע לאומני ואידאולוגי. הנאשם החליט להגשים מטרה זו באמצעות ביצוע פיגוע דקירה נגד שוטר".

"במועד שאינו ידוע במדויק, נכנס הנאשם לשטח מדינת ישראל, מבלי שהיה בידו היתר חוקי. בהמשך, ועל מנת להוציא לפועל את מעשה הטרור, עבר הנאשם להתגורר בדירה הסמוכה לתחנת המשטרה בכפר קאסם. ב- 14.1.21, בשעות הערב, החליט הנאשם להוציא לפועל את מעשה הטרור. לשם כך, הצטייד בסכין מתקפלת, אותה החביא בכיס חולצתו, ויצא מהדירה לכיוון התחנה. בהמשך, שהה הנאשם בקרבת התחנה משך דקות ארוכות, והמתין לקרבן מתאים בו יוכל לבצע את זממו. באותו מועד, יצא שוטר מהתחנה על מנת להביא דבר מה ממכוניתו, כשהוא חובש כיפה על ראשו. הנאשם התקרב אל השוטר, ונעמד בסמוך אליו. השוטר, שחשד בנאשם, הניח ידו על נשקו האישי והורה לנאשם להסתלק", נכתב בכתב האישום.

עוד תואר בו כי "בעקבות כך, התרחק הנאשם ממנו לכיוון הכיכר הסמוכה, כשהוא קורא לעברו קריאות גנאי, במטרה לקנטר אותו ולהביאו לחתור למגע עמו ולהתרחק מהכניסה לתחנה, באופן שיאפשר לנאשם לבצע בו את זממו, אך השוטר לא הלך בעקבות הנאשם. בהמשך, בשעה 21:30 בערך, זיהה הנאשם כי שוטרת יוצאת מהתחנה והולכת לכיוון מכוניתה שחנתה בסמוך. הנאשם החל לעקוב אחריה, וניגש אליה עת עמדה בסמוך למכוניתה".

"בשלב זה, שאלה השוטרת את הנאשם האם הוא צריך משהו, ובתגובה, שאל אותה הנאשם, בשפה הערבית, אם היא ערבייה. השוטרת ענתה בשלילה. אז, שלף הנאשם את הסכין מכיס חולצתו, אחז בה בידו כשהיא פתוחה, והתקרב בצורה מהירה לכיוון השוטרת, כשלהב הסכין כ-15 ס"מ מפלג גופה העליון של השוטרת. על מנת להציל את חייה, בעטה השוטרת בנאשם, שנפל ארצה, והצליחה לאזוק אותו בעודו נאבק, מנסה לחמוק, תוך שהוא משמיע לעברה דברי קללה", לשון כתב האישום.

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על המשך מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים נגדו.