מספר 19 בתקווה חדשה נגד החיסונים?

אורנה דוידאי בכר הממוקמת במקום ה-19 ב'תקווה חדשה' התבטאה לאחרונה בחריפות נגד חיסוני הקורונה והפיצה 'פייק ניוז'. הבוקר חזרה בה

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשפ"א

מספר 19 בתקווה חדשה נגד החיסונים?-ערוץ 7
גדעון סער
צילום: עודד קרני

אורנה דוידאי בכר, המשנה לראש העיר פתח תקווה ומועמדת במקום ה-19 במפלגת 'תקווה חדשה', מצטיירת כמי שמתנגדת לקבלת החיסון נגד קורונה תוך הפצת פייק ניוז אודותיו ברחבי הרשת.

יש לציין כי מקום 19 במפלגת תקווה חדשה על פי הסקרים האחרונים אינו ריאלי במיוחד, אך הוא איננו רחוק משם.

"קצת עובדות על חיסון הקורונה שאתם הולכים לקבל", כתבה לפני כשבועיים בפייסבוק. "האישור שניתן על ידי ה-FDA הוא אישור חירום. למעשה חיסון צריך לעבור סדרת ניסויים במשך חמש שנים ולא יום אחד פחות, אבל במקרה של חיסון נגד הקוקוריקו של פייזר, ה-FDA נתנו אישור אחרי ניסוי אחד".

"אם תקראו היטב את הכתבה תראו שתופעת לוואי מאוד נפוצה של החיסון הוא שיתוק בפנים ע"ש 'בל'", היא הוסיפה, "שיתוק שיכול להיות זמני אך גם יכול להיות לנצח. כמי שטיפלה בהמון נפגעי המחלה הזו אספר לכם איך זה נראה. הפנים של החולה מתעקמות לגמרי ואי אפשר לדבר ולאכול כי החלק המשותק של הפה מזיל רוק. ועין אחת סגורה. מזעזע".

"אנשים בקבוצת הניסוי גם נפטרו, אבל מעניין שנטען כי זה כנראה בעקבות מחלות הרקע שהיו להם. מעניין. כי נפטרים עם מחלות רקע קשות נספרים אצלנו כנפטרי קורונה. בקיצור, אני מפרגנת לכל המפרסמים את תמונתם עם הכיתוב "גם אני אתחסן" ומאחלת להם שיעברו בשלום", כך דוידאי בכר.

הבוקר (חמישי) לאחר שדבריה פורסמו ברשתות, חזרה בה דוידאי בכר מההתנגדות לחיסון וכתבה בפייסבוק, "חובה על כולנו להתחסן כחלק מהמאבק בנגיף הקורונה, על מנת שנוכל לחזור לשגרה במהרה, לשחרר את המסחר ולהחזיר את הילדים לכיתות. התגובה המדוברת נכתבה על ידי בתחילת מבצע החיסונים, כאשר צפו חששות מתופעות הלוואי שהתבררו מאז כלא נכונים".