סמוטריץ': עובדים להשלים את האחדות

"אנחנו עובדים קשה כדי להשלים את האחדות בציונות הדתית וקוראים לחברינו בבית היהודי ולגב' חגית משה ללחוץ את ידינו המושטת", צייץ

ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשפ"א

סמוטריץ': עובדים להשלים את האחדות-ערוץ 7
ח"כ סמוטריץ' בועידת הכלכלה השנתית של בשבע וערוץ 7
דוד ווייל

ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב בצהריים (שלישי) לדיווחים השונים על משבר בשיחות מול מפלגת "הבית היהודי" על התמודדות משותפת בבחירות.

סמוטריץ' התייחס לסקר שפורסם הבוקר לפיו רשימה שלו ושל בן גביר זוכה לחמישה מנדטים וצייץ, "לקחנו אתמול אחריות והתוצאות כבר מדברות בעד עצמן".

"אנחנו עובדים קשה כדי להשלים את האחדות בציונות הדתית וקוראים לחברינו בבית היהודי ולגב' חגית משה ללחוץ את ידינו המושטת ולבוא לשותפות אמיתית ולהביא בשורה גדולה. אם לא עכשיו אימתי", הוסיף.

מוקדם יותר שיגרו שורה של פעילים בולטים במפלגת הבית היהודי, ובהם נציגים מוניציפליים ראשי סניפים, מכתב ליו"ר המפלגה, חגית משה, וקראו לה שלא להיכנע למהלך שביצע לטענתם יו"ר מפלגת הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ'.

"אנחנו סגני ראשי עיר, חברי מועצות וראשי סניפים, חברי מרכז הבית היהודי המייצגים מצביעים רבים ברחבי הארץ, מביעים שאט נפש מהמהלך הפוליטי הלא הגון של האיחוד הלאומי בראשותו של בצלאל סמוטריץ'", כתבו.

"אנו מצרים על כך שסמוטריץ' בחר לפגוע באמון שניסינו לבנות עמו ובעודו מעביר לנו מסר מרגיע שאנו לקראת חתימה קידם מהלך הפוך של חתימה עם עוצמה יהודית ונעם בזמן שאנו פועלים לאחדות אמיתית עימו ודוחים הצעות ממפלגות אחרות עבור אחדות זו. צעד זה מטיל צל כבד על יכולתו להנהיג את הציונות הדתית ומעיד כי פניו אינם לאחדות בציונות הדתית אלא לרמיסת הבית היהודי", הוסיפו הפעילים.

"אנו קוראים לך שלא להיכנס עמו לריצה משותפת ללא הסכמה על שני מקומות ריאליים עבור הבית היהודי בכל פתרון שיהיה. אנחנו מאחוריך ומחזקים את ידייך שלא להיכנע לאלימות פוליטית, זו אינה דרכנו. בהצלחה", סיכמו.