דרורה גופס
דרורה גופסבאדיבות המצלם

דרורה גופס, לשעבר מנהלת בי"ס דתי מקיף דתי אמי"ת באר שבע, היא הזוכה בפרס אות החינוך של ועידת ישראל 2030 של קבוצת 'בשבע'.

הפרס יוענק לגופס במהלך הוועידה שתתקיים ביום רביעי כ"ח שבט (10.2.21) במתחם דיזיין סיטי במישור אדומים ותשודר באתר ערוץ 7. הפרס יוענק ע"י יו"ר קבוצת 'בשבע' דודו סעדה ויו"ר קבוצת 'קס גרופ' חנוך קס.

מנימוקי ועדת הפרס: אות החינוך מוענק לגופס על ניהול התיכון הגדול ביותר ברשת אמי"ת, בבאר שבע, המונה 1400 תלמידים. התיכון הכיל את כלל תלמידי ישראל, עולים מחבר העמים, אתיופים, רוסים וכלל עדות ישראל. התיכון בהובלת גופס הגיע להישגים בלתי רגילים כולל תחרויות לאומיות בפיזיקה, במתמטיקה ובמדעים.

יו"ר קבוצת 'בשבע' דודו סעדה: "דרורה גופס הייתה מנהלת של התיכון הכי גדול של רשת אמית, שהכיל את כלל ישראל. בזכות ניהולה של דרורה, בית החינוך הזה הגיע להישגים בלתי רגילים בתחרויות בין לאומיות, בפיזיקה ובמקצועות המתמטיקה. דרורה הייתה ראש תחום מצוינות ברשת אמית והיא בעצם זו שהובילה את ערך המצוניות ברשת. היא פרשה בשנה האחרונה מתפקידה ולכן אנחנו מבקשים להוקיר אותה על ידי האות של ישראל 2030 כי היא ראתה בעיניה איך בני הנוער שגדול בבאר שבע צרכים להיות שותפים בכלל החברה הישראלית בעשור הקרוב ועל כך היא השקיעה לילות וימים".

סמנכ"ל קבוצת 'בשבע' דודי פינקלר: "בכל ועידה אנו מחפשים דמויות להעניק להם פרסים. אנחנו מחפשים אנשים או נשים שעשו מעבר לתפקיד וזכו לקדם את עם ישראל, כל אחד בתחומו. המטרה העיקרית במתן הפרסים היא לעודד את שאר החברה הישראלית לשאוף למעלה, לכוון אל המעבר ולדעת שאם רוצים זה אפשרי. אין ספק שבתחום החינוך דרורה גופס בהחלט מעוררת השראה וזוכה להצעיד את עם ישראל קדימה".

דרורה גופס הגיבה בהתרגשות לזכייה ואמרה: "אני שמחה וגאה על כך שהערכה לעשיה בתחום החינוך, נמצאת על סדר היום של ועידה חשובה זו. לכבוד לי לייצג (באופן בלתי רשמי) אלפי מורות ומורים המובילים את מערכות החינוך , העמלים ימים ולילות בימי שיגרה ובתקופות מאתגרות ,להגשים מטרות וחלומות חינוכיים".

הוועידה השנתית – ישראל 2030 של קבוצת 'בשבע' תיערך במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים ותשודר באתר ערוץ 7. בוועידה ישתתפו בין היתר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שרים בכירים, חברי כנסת, אישי ציבור ואנשי עסקים רבים.