חגית משה: בצלאל אמר לי "אני אמחק אותך בתקשורת, אני חזק פי אלף ממך"

אנשי הבית היהודי הצביעו בעד ריצה עצמאית. יו"ר המפלגה סיפרה: סמוטריץ' רוצה להעלים אותנו. עכשיו אני מבינה מה הרב רפי פרץ עבר

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשפ"א | עודכן: 21:36

חגית משה: בצלאל אמר לי "אני אמחק אותך בתקשורת, אני חזק פי אלף ממך"-ערוץ 7
חגית משה
צילום: חזקי ברוך

יו"ר מפלגת הבית היהודי חגית משה שוחחה הערב (חמישי) עם הנציגים המוניציפאליים של המפלגה, וסיפרה להם על המאמצים לגבש רשימה ציונית-דתית אחת. בהמשך הצביעו הנציגים בעד ריצה עצמאית של המפלגה.

בשיחה שנערכה ב"זום" סיפרה משה כי יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' איים לחבל בסיקור התקשורתי של משה. "בצלאל אמר לי 'מה את חושבת שאת עושה? אני חזק פי אלף ממך, אני אמחק אותך בתקשורת כמו שמחקתי את הרב רפי פרץ'".

משה טענה כי סמוטריץ' לא מתעניין במפלגת הבית היהודי ורוצה למחוק אותה, ''הוא רק רוצה להשתמש בנו כפלטפורמה למפלגת הציונות הדתית בראשותו".

"התקשרתי הבוקר לרב רפי פרץ וביקשתי ממנו סליחה כי גם אני שפטתי אותו לחומרה כל השנתיים האלה ורק עכשיו אני מבינה מה הוא עבר", סיפרה משה. ''ריצה עצמאית זו התאבדות אבל האחראיות היא לא רק על הבית היהודי''.

ראש מוסדות ''בני דוד'' הרב אלי סדן שהיה מעורב במו"מ בשבועיים האחרונים, סיפר לראשי הסניפים: ''הצענו ריצה משותפת עכשיו של שתי המפלגות וש'המרכז יצביע על מיזוג שתי המפלגות באופן כזה שהיו"ר צריך להתחיל את המיזוג באין צורך בהחלטה נוספת'. על זה חתמנו.

"אנחנו הסכמנו למיזוג, זה הופיע בהסכם שהכנו, הטענה של סמוטריץ' כאילו לא הסכמנו היא פשוט שקר", סיפר הרב סדן.

מוקדם יותר הודיעה חגית משה על היערכות לריצה עצמאית בבחירות לכנסת ה-24, אולם בשעות האחרונות שנותרו לסגירת הרשימות נעשים מאמצים אחרונים לריצה משותפת עם סמוטריץ' או אולי באמצעות קבלת שיריונים לבית היהודי ברשימת הליכוד.

בתוך כך, יו"ר עמותת בת עמי בארבע השנים האחרונות, עו"ד מיכל וולדיגר, הצטרפה לרשימת ''הציונות הדתית, עוצמה יהודית ונעם.

מיכל, 52, נשואה לאורי ואם לחמישה. ילידת בני ברק ובשלושים השנה האחרונות מתגוררת בגבעת שמואל, בוגרת אולפנת "בני עקיבא" תל אביב ובעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר אילן.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ', מסר: "ברוכה הבאה מיכל. הציונות הדתית במיטבה. מיכל מביאה איתה עשייה נרחבת בשירות הלאומי, בעשייה מוניציפלית וחברתית בתחומי רווחה ובבריאות הנפש ואנחנו שמחים על הצטרפותך לנבחרת. יחד נעשה דברים גדולים עבור הציונות הדתית, עבור הימין ועבור עם ישראל כולו".

מיכל וולדיגר אמרה, "אני שמחה להצטרף למפלגת הציונות הדתית, אני מאמינה בציונות הדתית ומודה ליו"ר המפלגה, בצלאל סמוטריץ' על האמון וההצעה להצטרף לבית הפוליטי של הציונות הדתית. כמי שצמחה ועברה את מסלול הציונות הדתית מגיל קטן ועד היום, אני סבורה שיש חשיבות רבה למפלגה ציונית דתית אחת שתהווה בית לכלל המגזר הדתי הלאומי ולכל מי שמזדהה עם השקפת עולמו. בכוונתי לעסוק בעיקר בתחום הרווחה, תחום בו אני עוסקת למעלה מעשור, לצד הגדלת הכח הפוליטי והחיבור לשטח של מפלגת הציונות הדתית."