הרשות הפלסטינית: "תושבי ירושלים זכאים לבחור ולהיבחר"

ועדת הבחירות המרכזית של הרשות הפלסטינית קובעת, כי לתושבי ירושלים "הפלסטינים" זכות להצביע ולהציג מועמדות בבחירות הכלליות.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"ב בשבט תשפ"א

הרשות הפלסטינית: "תושבי ירושלים זכאים לבחור ולהיבחר"-ערוץ 7
מזרח ירושלים
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ועדת הבחירות המרכזית מדגישה, כי לתושבי ירושלים "הפלסטינים" זכות להצביע ולהציג מועמדות בבחירות למוסדות הייצוגיים הפלסטיניים.

בהודעה שפרסמה הבהירה ועדת הבחירות, כי תושבים ערבים הנושאים תעודת זהות כחולות במחוז ירושלים זכאים לבחור ולהיבחר, ותושבי ירושלים הערבים המתגוררים מחוץ למחוז ירושלים והמעוניינים לממש את זכות הבחירה צריכים להירשם באחד ממשרדי הבחירות האזוריים עד ה-16 בפברואר.

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע לא מכבר על מועדים לעריכת בחירות כלליות למוסדות הייצוגיים הפלסטיניים. בצו הנשיאותי נקבע, כי הבחירות לפרלמנט תערכנה ב-22 במאי, הבחירות לנשיאות ב-31 ביולי והבחירות למועצה הלאומית הפלסטינית (המל"פ – הפרלמנט של אש"ף) ב-31 באוגוסט.

ג'בריל רג'וב, מזכיר הוועדה המרכזית של תנועת 'פתח', אומר כי "הבחירות הפלסטיניות תערכנה באל-קודס (ירושלים המזרחית) על אפו וחמתו של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו".

בראיון לערוץ הטלוויזיה הפלסטיני הרשמי אמר רג'וב, כי "קיים קונצנזוס לאומי בנוגע לעריכת בחירות בירושלים המזרחית, ובבוא היום נביא לעימות (בעניין זה) בין הכיבוש לבין הקהילה הבינלאומית".