אופיר סופר
אופיר סופר צילום: יוני קמפינסקי

חבר הכנסת אופיר סופר, איש מפלגת ''הציונות הדתית'', לא יתמודד מטעמה בבחירות לכנסת ה-24 אלא ירוץ בליכוד.

לא מדובר ב"שריון" רגיל כמו יתר המשוריינים בליכוד. סופר יתמודד תחת סיעת ''עתיד אחד'' שתרוץ יחד עם הליכוד בבחירות הקרובות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שלחץ לחיבור מפלגות ''הציונות הדתית'' ו''עוצמה יהודית'', הסכים לתת מקום לסופר בליכוד כדי להבטיח לסמוטריץ' חבר כנסת נוסף שיחבור אליו לאחר הבחירות ובכך סמוטריץ' יגדיל את כוחו בכנסת.

נתניהו היה רוצה רשימה ציונית דתית אחת מימין לליכוד, שתכלול את הבית היהודי, עוצמה יהודית, נעם ו''הציונות הדתית'', אולם המגעים לאחדות התפוצצו לאחר שבצלאל סמוטריץ' דרש מנציגי "הבית היהודי" לוותר על מפלגתם ולהתמודד במסגרת מפלגת ''הציונות הדתית'' - לשעבר האיחוד הלאומי.

לאור זאת, יו"ר הבית היהודי חגית משה החליטה שלא להתמודד לכנסת ולהביע תמיכה במפלגת ימינה של נפתלי בנט.

חגית משה: סמוטריץ' רצה למחוק אותנו, בנט וימינה צריכים להנהיג

''הערב עשינו מהלך גדול למען הציונות הדתית שישמר את מפלגת המפד"ל ההיסטורית. בצלאל סמוטריץ' רצה למחוק את הבית היהודי מהמפה והערב יש בשורה גדולה'', אמרה משה. ''הוכחנו הערב שמעל הכל אנחנו דואגים לעתידה של הציונות הדתית ובמהלך של הרגע האחרון הצלחנו להציל את ייצוגה ארוך השנים בעשייה הציבורית.

''הבית היהודי חברה הערב לימינה לאחר שאנשי מפלגת האיחוד הלאומי חסמו כל דרך להמשך קיומה. יש לי היכרות ושותפות ארוכת שנים עם נפתלי בנט, ואני שמחה על שילוב הזרועות המחודש''.

חגית משה המשיכה: ''אני מעריכה את עשייתו רבת השנים של נתניהו, אך נפתלי בנט וימינה צריכים להנהיג את ממשלת ישראל על מנת לחלץ את ישראל מהמשבר הקורונה''.