שגרירות ישראל בוושינגטון קיימה אירוע וירטואלי לזכרו של אילן רמון

האסטרונאוט צ'ארלס בולדן, מנהל נאס"א לשעבר, סיפר לאנשי השגרירות הישראלית על החברות האמיצה ועל מורשתו של אילן רמון.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ג בשבט תשפ"א

שגרירות ישראל בוושינגטון קיימה אירוע וירטואלי לזכרו של אילן רמון-ערוץ 7
צ'ארלס בולדן ובנימין קרסנה
צילום: שגרירות ישראל בוושינגטון

שגרירות ישראל בארצות הברית ערכה אתמול (חמישי) אירוע וירטואלי לזכרו של האסטרונאוט הישראלי אילן רמון ז"ל בהשתתפות סגן השגריר בנימין קרסנה והאסטרונאוט צ'ארלס בולדן, מנהל נאס"א לשעבר.

בולדן, אסטרונאוט בעצמו, היה טייס ומפקד בארבע מעבורות חלל שהמריאו בין השנים 1986-1994. בנוסף היה חבר קרוב של אילן רמון ז"ל, אשר נספה על סיפונה של מעבורת החלל "קולומביה" שהתפרקה עם חזרתה לאטמוספירה של כדור הארץ בשנת 2003.

באירוע הווירטואלי סיפר בולדן על החברות האמיצה ועל מורשתו של אילן רמון. סגן השגריר קרסנה סיפר על שיתוף הפעולה המוצלח בין ישראל לארצות הברית בנושא העתיד של החדשנות בחלל.

"היה לי הכבוד לדבר עם גיבור אחד – האסטרונאוט האמריקאי האלוף צ'ארלס בולדן, על גיבור אחר – אל"מ אילן רמון ז"ל", סיפר קרסנה. "חקר היקום ומסעות בחלל, לא רק מרתקים וסוחפים צעירים ומבוגרים כאחד אלא גם פותחים דלתות – ויקומים כדי לעזור לאנושות טובה יותר.

''שיתוף הפעולה והחברות האמיצה בין המדינות ישראל וארצות הברית דומה מאוד לחברות האנושית שהייתה בן צ'ארלס ואילן, והיא מהווה את הבסיס לפוטנציאל האנושי והמדעי חסר הגבולות שאסור לנו לעולם להפסיק לממש", הוסיף סגן השגריר הישראלי בוושינגטון.