"פגשתי אדם ענק": אבי כהן סקאלי מספר על הכרותו עם הרב רפי פרץ

מנכ"ל משרד ירושלים מעיד: הרב פרץ הוא אדם ערכי ברמות שאתם לא יכולים לדמיין, אדם שלא מסוגל להוציא מהפה שלו אמירה שהיא לא מדויקת.

ערוץ 7 , כ"ג בשבט תשפ"א

"פגשתי אדם ענק": אבי כהן סקאלי מספר על הכרותו עם הרב רפי פרץ-ערוץ 7
השר רפי פרץ
צילום: ערוץ 7

מנכ''ל משרד ירושלים אבי כהן סקאלי סיפר בחשבון הפייסבוק שלו על פועלו של השר הרב רפי פרץ, לשעבר יו"ר הבית היהודי", וקבע כי החברה הישראלית התברכה בו.

''אני לא רוצה לכתוב על הפוליטיקה ולהביע את דעתי, אלא על הבן אדם שבתמונה. אתם מוזמנים לצחוק עליי או לא להסכים, רק בצורה מכובדת", כתב כהן סקאלי וצירף תמונה מסיור שקיים עם הרב פרץ.

"מאז שהגעתי לשמש בתפקיד כמנכ"ל המשרד לירושלים ומורשת אצל הרב רפי פרץ, שמעתי את המשפט הבא אין ספור פעמים: 'הרב רפי אדם מצוין, אבל אינו מתאים לפוליטיקה'. מכל מקום, מכל עבר.

''אז אחרי מה שאני רואה מהצד כמו כל אחד מכם, כבר ימים ושבועות, אני מבקש להפוך את המשפט ולהגיד: 'הפוליטיקה לא מתאימה לרב רפי'".

כהן סקאלי מעיד: ''פגשתי אדם ערכי ברמות שאתם לא יכולים לדמיין, אדם שלא מסוגל להוציא מהפה שלו אמירה שהיא לא מדויקת, שכל תכליתו זה איך לעשות טוב ולהביא עוד קצת רוח ועוצמה לעם ישראל, אדם שלא מסוגל לחשוב בכלל על מונחים של תחמנות ותכסיסים. פגשתי אדם ענק.

''הפוליטיקה באמת לא מתאימה לרב רפי. נכון, הרב רפי עשה כמה מהלכים פוליטיים שגויים והוא לא חף מטעויות, אבל הרבה יותר מהרב רפי אינו מתאים לעולם הזה, הפוליטיקה אינה יכולה להכיל ולקבל אנשים כמו הרב רפי ואלו נזרקים החוצה.

''האיש ביקש לקחת על כתפיו את הציונות הדתית מתוך העולם השלם בנה כטייס, כרב צבאי ראשי וכראש מכינה. זה כנראה לא היה הזמן לזה, יתכן והקדמת את זמנך והעולם הפוליטי לא יודע להכיל אנשים כמוך''.

כהן סקאלי הדגיש כי הוא לא מסכם כעת את תקופת עבודתו עם הרב פרץ, אלא ''זאת קריאת השכמה לכולנו בניסיון לברר למה אנשים כאלו, שבאים בלב טהור לפעול בעולם הפוליטי מנהיגותי, לא מצליחים להחזיק מעמד, בלי להיות אשפי התחמנות והתכסיסים.

"תזכרו טוב טוב את האיש הזה, אומנם ככל הנראה הפסדנו אותו במגרש הציבורי פוליטי, אבל אין ספק שעם ישראל ירוויח אותו בעולמות האחרים'', כתב.