מנסור עבאס
מנסור עבאס צילום: ערוץ 7

ד"ר מנסור עבאס, יו"ר מפלגת רע"מ שהחליט על ריצה לבד בבחירות והביא לפירוק הרשימה המשותפת, משוכנע כי יעבור את אחוז החסימה בגדול.

"אנחנו לא בימין ולא בשמאל. אנחנו לא בכיס של אף אחד ולא מחויבים לאף אדם - לא לראש הממשלה ולא ליו"ר האופוזיציה. לא עכשיו ולא בעתיד - לא מחויבים לאף אחד", אמר.

בראיון לחדשות 12 הסביר עבאס כי "חובתנו היחידה היא לייצג את החברה הערבית ואת האינטרס שלה. קיבלנו החלטה והכרעה שאנחנו רוצים להיות שותפים מלאים במערכת הפוליטית ונשפיע לטובת החברה הערבית והחברה בישראל בכלל''.

בהמשך טען יו"ר רע"מ כי ההחלטה תלויה בפוליטיקאים האחרים: "ההכרעה עכשיו צריכה לבוא מהצד השני, הגושים מימין ומשמאל צריכים להכריע האם הם סוף-סוף מקבלים את הערבים כשותפים במערכת הפוליטית ואם הם מתייחסים גם לחבר כנסת ערבי כלגיטימי כך שהקול שלו לגיטימי או להחליט אם רק הקול הערבי הוא לגיטימי".

עבאס התייחס לחיזורי רה"מ נתניהו אחר הקול הערבי, "יש לנו הוכחות שאנחנו שותים את הקולות של נתניהו בחברה הערבית. אנחנו נהיה הכוח הפוליטי המוביל בחברה הערבית".

על הפגישות שקיים בעבר עם בכירים בחמאס ובהם חאלד משעל השיב עבאס: "יש אנשים שמנסים לנגח אותי ואחרים בנושא הזה. כל מה שעשיתי זה בתחום יוזמת השלום הדתית וביחד עם הרב מלכיאור, במטרה לקדם נושאים של שלום ללא פגיעה בביטחון המדינה, ומי שצריך לדעת בנושא הזה יודעים על זה".

"לשים אותי במשבצת של תומך טרור או מחבק מחבלים - זה לא היה אף פעם. מי שפרסם שביקרתי בבית הכלא ונפגשתי עם מחבלים וחיבקתי אותם - זה לא היה ולא נברא. אני מקדם אג'נדה אזרחית, יש לי חזון של שלום, ביטחון הדדי לשני העמים, סובלנות ושותפות בין שני העמים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו