גרמניה
גרמניהצילום: אייסטוק

מספר הפשעים על רקע לאומני בגרמניה ממשיך לעלות: על פי נתונים שפירסמה המשטרה הגרמנית, נרשמו בשנה החולפת לפחות 23,080 פשעים המשוייכים לימין הקיצוני בגרמניה וכוללים פשעים על רקע אנטישמי וגזעני.

מדובר במספר הגבוה ביותר שנרשם בארבע השנים האחרונות ולפחות 700 מקרי פשע יותר מאשר בשנת 2019. המספר הוא עדיין לא סופי, ויתכן כי הוא ישבור את שיא מספר הפשעים על רקע לאומני בגרמניה מאז החל התיעוד בשנת 2001.

אחת המתקפות הקטלניות שעדיין לא נכללת בנתונים שפורסמו היא מתקפת הטרור הרצחנית בעיר הנאו בחודש פברואר בשנה שעברה, בה נרצחו תשעה בני אדם ובהם חמישה מהגרים טורקים. ההערכה היא כי הנתונים הסופיים, שיפורסמו בשבועות הקרובים, עלולים לעבור את השיא של 23,555 פשעי הימין הקיצוני שנרשמו בשנת 2016 עם שיא גל ההגירה המוסלמי לגרמניה.

מי שחשפה את הנתונים על העלייה המשמעותית בפשעים הלאומניים בגרמניה היא פטרה פאו, חברת הפרלמנט הגרמני ממפלגת השמאל "די לינקה". פאו אמרה כי היא "אינה מופתעת מהנתונים האחרונים, מאחר וקבלה של האלימות כתחליף לפוליטיקה עולה באופן מתמיד", לדבריה.

רישום הפשעים על רקע לאומני או ימין קיצוני, שהחל בשנת 2001, כולל אירועים אלימים ומתקפות רצחניות ועד הצדעות נאציות או גילויי נאציזם אחרים. בין הנתונים שנחשפו לשנת 2020 נכללים גם 1054 מתקפות אלימות שהביאו לפציעתם של 307 בני אדם.

שר הפנים הגרמני, הורסט סיהופר, כבר אמר כי הקיצוניות של הימין הגרמני היא "האיום הבטחוני הגבוה ביותר על גרמניה" ובחודשים האחרונים הוצאו מספר ארגוני ימין קיצוני ובהם ארגונים נאציים אל מחוץ לחוק הגרמני.