הפגנת 'שלום עכשיו': עוצרים את גירוש המשפחות

פעילי שמאל מפגינים בשכונת סילוואן נגד מה שהם מגדירים "גירושן של עשרות משפחות פלסטיניות על ידי מתנחלים ועמותות ימין קיצוני"

ערוץ 7 , כ"ד בשבט תשפ"א

תנועת 'שלום עכשיו' מפגינה בשכונת סילוואן שבמזרח ירושלים במחאה נגד מה שהם מגדירים "גירושן הצפוי של עשרות משפחות פלסטיניות על ידי מתנחלים ועמותות ימין קיצוני".

המפגינים צועדים מסילוואן אל עבר בית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים.

"לא נשתוק כשהממשלה מסייעת לארגוני מתנחלים לנהל, בחסות חוק מפלה, מאבק גזעני להעיף משפחות פלסטיניות מבתיהן, במטרה "לייהד" את מזרח ירושלים", אומרים ב'שלום עכשיו', "זו מחאה על צדק, שוויון ומוסר וקו ישיר עובר בין השחיתות בסילוואן לבין השחיתות בבלפור. כשהשכנים שלנו בסכנת גירוש, חובתנו להתייצב ולמנוע זאת".

"בשנים האחרונות פועלים מתנחלים קיצוניים באמצעות עמותות ימין עתירות משאבים כדי לפנות עשרות משפחות בשכונות הפלסטיניות סילוואן ושייח ג'ראח שבמזרח ירושלים", הוסיפו בארגון, "בשנה האחרונה פסקו בתי המשפט בירושלים על פינוי 32 משפחות בנות 165 נפשות לטובת מתנחלים. כיום,יותר מאלף איש, נמצאים בשלבים שונים של הליכי פינוי שהגישו המתנחלים נגדם".

"כל התביעות הללו מבוססות על עקרון זכות שיבה ליהודים בלבד ועל החוק שמאפשר אותה", הם טוענים, "בכולן הטענה היא שהקרקע היתה לפני 1948 בבעלות של יהודים, וכעת בשמם, זכאים מתנחלים לקבל אותה. אלא שהזכות הזו עומדת רק ליהודים. היא לא חלה על פלסטינים".

עו"ד גדי בשארי, יו"ר המועצה הציבורית כפר השילוח, מסר בתגובה "הגירוש ההיסטורי של משפחות עולי יהדות תימן היכן שגרות כעת המשפחות הערביות שקבלו צו פינוי - מקומם והוא נוצר עקב חוסר רצון של הבריטים להגן עליהם. כעת לאחר שמדינת ישראל עושה צדק היסטורי אמיתי וחוקי עם אותן משפחות תימניות ועם העם היהודי בכללותו בא הארגון הזה שלום עכשיו וקורא תיגר על החלטה צודקת מאין כמותה, בפעולות שלו שלום עכשיו פועל נגד מדינת ישראל ופוגע במימוש זכויותיה הלגיטימיות. שלום עכשיו מתסיס ולא מחזק במחאה הזו את השכנות הטובה שקיימת בין ערבים ליהודים בירושלים בכלל ובכפר השילוח בפרט".