עוזי דיין: עברנו את פרעה, נעבור את צבי האוזר ואיילת שקד

חבר הכנסת עוזי דיין מהליכוד תוקף את האוזר ושקד ורומז שהם אחראים להחלטת בדין הדין בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד בשבט תשפ"א

עוזי דיין: עברנו את פרעה, נעבור את צבי האוזר ואיילת שקד-ערוץ 7
עוזי דיין
צילום: חזקי ברוך

חבר הכנסת והאלוף במיל' עוזי דיין מפנה אצבע מאשימה כלפי חברי הכנסת צבי האוזר ואיילת שקד, על רקע החלטת בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל.

''בושה וחרפה, לא די לנו בהחלטה האנטישמית הצפויה של ביה"ד הבינלאומי העויין בהאג אלא קמים וקופצים 'ימנים' מבית וחוברים לגייס השמאלני ולתנועות ה-BDS בהאשמה שקרית של ראש הממשלה שלנו באחריות לכך, וכל זה על מנת לקושש קולות 'רק לא ביבי', תקף דיין.

ח"כ דיין רמז כי שקד והאוזר אחראים להחלטת בין הדין בהאג, ''ומי המאשימים? יו״ר ועדת החוץ והביטחון - איפה היית עד עכשיו? ולמה עוד לא איישת יו"ר לועדת המשנה שלך לחוץ והסברה?! והיכן היית את - שרת המשפטים לשעבר, כן המשפטים. עברנו את פרעה, נעבור גם את זה וגם אתכם'', הוסיף.

בצאת השבת הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על החלטת בית הדין בהאג לחקור את ישראל בגין פשעי מלחמה. "כשבית הדין הבינ"ל בהאג חוקר את ישראל על פשעי מלחמה שקריים לגמרי, זאת אנטישמיות מזוקקת. בית הדין הזה הוקם כדי למנוע זוועות כמו השואה הנאצית נגד העם היהודי, כעת הוא תוקף את המדינה היחידה של העם היהודי", אמר נתניהו.

''ראשית, הוא טוען באופן שערורייתי, שכשיהודים חיים במולדתם, בשילה, חברון, בית אל, אפילו בירתנו ירושלים - זהו פשע מלחמה. שנית, הוא טוען שכשחיילינו הגיבורים, מגינים עלינו נגד טרוריסטים שבאים לרצוח את ילדינו, לשגר טילים על ערינו - גם הם מבצעים פשע מלחמה.

"כמובן שבית הדין המגמתי הזה, שמטיח את ההאשמות ההזויות האלה נגד הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, ששמה ישראל - הוא מסרב לחקור את פשעי המלחמה האמיתיים שמבצעות דיקטטורות אכזריות כמו איראן וסוריה כמעט מדי יום. זוועות מחרידות - הוא לא חוקר בכלל''.

נתניהו הוסיף: ''כראש ממשלת ישראל, אני מבטיח לכם, נעמוד מאוחדים, נגן על חיילינו שמגינים עלינו, נגן על מולדתנו בכל הכוח. אי הצדק המשווע הזה זועק לשמיים, לעולם לא ניכנע לו".

עודד רביבי, ראש המועצה המקומית אפרת ומי שהחזיק בעבר בתיק יחסי החוץ של מועצת יש"ע, הביע דאגה בעקבות החלטת בית הדין הבינלאומי לחקור את ישראל על פשעי מלחמה.

"בהודעה נאמר כי המנדט יאפשר חקירתם של ראשי ההתיישבות ביו"ש. מי שביקר בשנים האחרונות ביהודה ושומרון יודע כמה מפעלים הוקמו באזורי תעשייה משותפים, כמה אלפי משפחות פלסטיניות מתפרנסות בכבוד ובתנאים סוציאליים בזכות אותם אזורים. מידי בוקר אלפים מתחום הבנייה התחזוקה וההנהלה נכנסים מהערים הפלסטיניות אל ההתיישבות היהודית כדי לעבוד בכבוד", סיפר רביבי.

''חברויות נוצרו, עסקים התפתחו, השותפות והרצון לחיות טוב ובכבוד ניצחו את הפחדים ויצרו את היחד", הדגיש רביבי, "בית הדין מבקש לחקור ולהטיל במי שהיו שותפים מרכזיים בדרך לחיי שכנות האשמות של פשעים נגד האנושות. עצם האמירה הזו, ההחלטה לפתוח בחקירה היא פיגוע במרקם החיים ביו''ש ובתהליך מבורך שקורה מעל ומתחת לפני השטח ובעיקר מרחיקה את היכולת לחיות יחד".