הרב ישראל מאיר לאו: חובה להתחסן

הרב ישראל מאיר לאו קורא לציבור להתחסן. "ברגע שאני יכול לעשות את זה אם אני לא עושה את זה זה כמו שופך דמים"

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשפ"א

הרב הראשי לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו, מסכם היום (ראשון) בראיון לערוץ 7 את ההחלמה מקורונה וקורא לאנשים להתחסן.

"אני קיבלתי את החיסון הראשון ביום הראשון", סיפר הרב לאו. "במוצאי שבת חוסנו ראש הממשלה ושר הבריאות, למחרת בבוקר חוסנו באיכילוב שלושה; פרופ' גמזו, שר האוצר ישראל כץ ואנוכי".

"התראיינתי ואמרתי שצריכים להתחסן וכו', מתנה מבורא רפואות ולכן מגיע לו נורא תהילות. שבח והודאה לקב"ה שהמציא את החיסון", אמר.

"קיבלתי גם את החיסון השני בינתיים באיכילוב, בדיוק בתום שלושה שבועות מהחיסון הראשון", הוסיף. "ואז אני מקבל הודעה טלפונית ממשרד הבריאות שאני כנראה נדבקתי ממישהו ואני צריך להיות בבידוד. לא הרגשתי שום דבר ואמרתי להם אבל אני כבר עברתי 2 חיסונים. אבל מהחיסון השני עוד לא עברו כמה ימים כך שהוא עדיין לא השפיע וזה כל מה שהיה".

הרב לאו הדגיש: "צריך להתחסן ולא לעשות חוכמות. אני הייתי צייתן וילד טוב וממושמע ולכן זכיתי לצאת מהעסק הזה מהר מאוד".

על מכחישי הקורונה ומתנגדי החיסונים הוא אמר: "באוכלוסייה הדתית כאוכלוסייה דתית אין כאלה קמפיינים. יש אנשים מכל החוגים שחושבים אחרת. לשמחתי הם מיעוט. התורה אומרת לנו ורפא ירפא, מכאן דרשו חז"ל שניתנה רשות לרופא לרפא ואל תגיד שזה נגד החלטת שמיים".

לדבריו, "מה שבן אדם חייב לעשות הוא חייב להראות השתדלות. השולחן ערוך פוסק ביורה דעה, מכאן לא רק שניתנה לרופא רשות לרפא, הרשות הזאת הופכת לחובה. ברגע שאין הסתייגות ומותר כאילו להתערב במעשי שמיים ולקחת תרופות או כל דרכי ריפוי אחרי שיש, ברגע שאני יכול לעשות את זה אם אני לא עושה את זה זה כמו שופך דמים".