יוסי דגן: "בית הדין בהאג - פרודיה"

ראש מועצת שומרון נגד בית הדין בהאג: "התובעת הכללית של משטר הדמים בגמביה החליטה לחקור אותנו בהאג על בניית גני ילדים בשומרון"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשפ"א

יוסי דגן: "בית הדין בהאג - פרודיה"-ערוץ 7
יוסי דגן עם מנהיגים ערבים בפרלמנט האירופי
צילום: מועצת שומרון

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן תוקף בחריפות את החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג לפתוח בחקירה נגד ישראל בחשד לביצוע פשעי מלחמה בעזה, ירושלים, יהודה ושומרון.

"פושעת המלחמה מגמביה פאטו בנסודה לא רוצה לחקור את רוצחי אסתר הורגן, הנקין ופוגל, גם לא את הרשות הפלסטינית המשלמת שכר לרוצחי יהודים היושבים בכלא, היא מעוניינת לחקור קצינים שהגנו על תושבים שהותקפו בטילים וראשי רשויות שבונים גנים ובתי ספר. זהו מופע שיא של ציניות וצביעות", אמר דגן.

עוד הוסיף דגן בהתייחס לעברה של בנסודה: "התובעת הכללית של משטר הדמים בגמביה החליטה למרבה האבסורד לחקור אותנו בהאג בגלל בניית גני ילדים בשומרון, התובעת הבינלאומית בהאג, אהובתם החדשה של ארגוני השמאל הקיצוני, שימשה כשרת משפטים וכתובעת הכללית בגמביה, באחד המשטרים האפלים והרצחניים בעולם - של יחיא ג'אמה.

''תחת המשטר בו שימשה בתפקיד שרת המשפטים והתובעת הכללית, עונו, נאנסו, ונעלמו אזרחים רבים בחסות הממשל. משטר כ"כ מושחת, שאפילו בזמן אסונות טבע התקשו מדינות העולם לשלוח לשם סיוע הומניטרי בידיעה שאת הכל ישדוד הדיקטטור".

לדברי דגן, ''בעולם מתוקן, גוף כמו בית הדין הבינ"ל בהאג היה אמור לשפוט אותה לשנות מאסר ארוכות. במקום זה, היא התובעת שלו. מעבר לשיא חדש בתיאטרון הצביעות באו"ם, הדבר מוכיח כמה הזהירות המוקצנת והפחד של הממשלות לקחת אחריות ולהחיל ריבונות ישראלית בארצנו - לא רק שלא עזרה במאום, אלא שבגמגום ובהססנות הללו היא אף מגבירה את האנטישמיות כלפינו.

''אין עם כובש בארצו", הדגיש ראש מועצת שומרון. ''אנו נמשיך בחזון הציוני, נבנה בכל הכוח את מרכז מדינת ישראל בלי לגמגם ובלי למצמץ".