תלונה למח"ש: שוטר היכה בת 14 במחאה על הרג הנער אהוביה סנדק

הנערה סיפרה שפניה עוד חבולות מהמכה שקיבלה: "שוטרים לא אמורים להתנהג ככה''. תגובת המשטרה: המקרה לא מוכר לנו.

ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשפ"א

נערה בת 14 הוכתה באגרוף בפניה על ידי שוטר בהפגנה שהתקיימה בגשר המיתרים במחאה על מות הנער אהוביה סנדק ז"ל.

הנערה, תושבת ירושלים, סיפרה כי בעת שהפגינה ועמדה על המדרכה, ניסו כמה שוטרים להדוף נערים: "השוטרים ניסו לעצור אותם ולדחוף את הנערים אל כיוון המדרכה תוך שהם צעקו על שאר המפגינים לקחת כמה צעדים אחורה".

מספר רגעים לאחר שביקשו מהמפגינים ללכת אחורה, דחף שוטר את המפגינים שעמדו על המדרכה, והנערה אשר עמדה סמוך לניידת חשה במהלומה עזה בפנים. "אנשים הזדעזעו והסתכלו, ואני עוד לא קלטתי מה קרה, ואז הרגשתי שאני טועמת דם. מהר מאוד צילמו לי את הפנים וככה ראיתי מה קרה לי", סיפרה הנערה.

הנערה הצביעה על השוטר שדחף אותה והכה אותה בפניה ומפגינים נוספים ניגשו אליו וביקשו לקחת את פרטיו תוך שהם מצלמים אותו.

הנערה סיפרה שפניה עוד חבולות מהמכה שקיבלה וטענה "שוטרים לא אמורים להתנהג ככה. שוטר מבוגר שמרביץ לנערה כמוני, זאת התנהגות מזעזעת".

צילום: חוננו

עוד" מנשה יאדו מארגון חוננו אשר ייעץ לקטינה מסר "אם אגרוף כזה מוטח בפנים של ילדה קטנה במהלך הפגנה לגיטימית, זה מלמד גם על כך שהסגל הפיקודי לא תדרך מספיק את השוטרים לשמור על איפוק וסבלנות ולא להפעיל את הסמכות שלהם בצורה ברוטאלית פוגענית ומזיקה".

ממשטרת ישראל נמסר: ''במהלך פעולות להשבת הסדר במחאה בה יידו אבנים לעבר ניידת משטרה ורכב תמים שנקלע למקום, נחסמה הכניסה המרכזית לעיר לסירוגין על ידי משתתפי המחאה וחלקם התעמת עם השוטרים, נאלצה המשטרה להדוף את מפגינים ולהרחיקם מהכביש. נציין כי המקרה שתואר אינו מוכר לנו כלל''.