סקר: מרצ נמחקת, מנדט וחצי של מצביעים חרדים תומכים בסמוטריץ'-בן גביר

סקר "דיירקט פולס": הליכוד עם 31 מנדטים, רשימת יש עתיד זוכה ב-14 מנדטים, ''תקווה חדשה'' מקבלת 14 מנדטים וימינה עם 11 מנדטים.

ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשפ"א | עודכן: 22:50

סקר: מרצ נמחקת, מנדט וחצי של מצביעים חרדים תומכים בסמוטריץ'-בן גביר-ערוץ 7
סקר דיירקט פולס לאחר סגירת הרשימות
צילום: דיירקט פולס

מכון "דיירקט פולס" פרסם היום (ראשון) סקר מנדטים ראשון מאז סגירת הרשימות שיתמודד בבחירות לכנסת ה-24.

הליכוד היא המפלגה הגדולה בישראל עם 31 מנדטים, רשימת יש עתיד של יאיר לפיד זוכה ב-14 מנדטים, וגם ''תקווה חדשה'' של גדעון סער מקבלת 14 מנדטים.

מפלגת ימינה בראשות נפתלי בנט זוכה ב-11 במנדטים, ''ישראל ביתנו'' של אביגדור ליברמן עם תשעה מנדטים, סיעת ש"ס מקבלת שמונה מנדטים והרשימה המשותפת עם שבעה מנדטים.

רשימת יהדות התורה מקבלת בסקר שבעה מנדטים, וגם מפלגת העבודה עם שבעה מנדטים. שלוש מפלגות מקבלות ארבעה מנדטים, ציונות דתית, כחול לבן ורע"מ.

מפלגת מרצ לא עוברת את אחוז החסימה (2.9%) וגם המפלגה הכלכלית של ירון זליכה נותרת מחוץ לכנסת (1.1%).

במכון דיירקט פולס אומרים כי הבלוק של סמוטריץ' ובן גביר חוצה את אחוז החסימה, בעיקר בזכות מנדט שחוזר מהליכוד (אולי תומכי פייגלין לשעבר) ומנדט וחצי שעוברים אליהם מהמפלגות החרדיות, ש"ס ואגודת ישראל.

המדגם נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות Direct Polls LTD, בתאריך ה- 6 וה- 7 בפברואר 2021, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 2,067 משיבים בוגרים (18+) מכלל האוכלוסייה בישראל בשפות העברית, הערבית והרוסית. טעות הדגימה הסטטיסטית 2.3%+- בהסתברות של 95%.