הקבינט המדיני ביטחוני: בית הדין בהאג רודף את מדינתו של העם היהודי

הקבינט המדיני-ביטחוני דוחה מכל וכל את ההחלטה השערורייתית של בית הדין שיכולה לאפשר לחקור את ישראל על פשעי מלחמה שקריים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשפ"א

הקבינט המדיני ביטחוני: בית הדין בהאג רודף את מדינתו של העם היהודי-ערוץ 7
בית הדין בהאג
צילום: רויטרס

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני דנו היום (ראשון) בהחלטת בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג לחקור את ישראל בגין ''פשעי מלחמה'' שביצעה לטענתו ביהודה ושומרון, בעזה ובירושלים.

הקבינט פרסם הודעה שבה נכתב כי הוא ''דוחה מכל וכל את ההחלטה השערורייתית של בית הדין שיכולה לאפשר לחקור את ישראל על פשעי מלחמה שקריים''.

הקבינט קובע שלבית הדין אין שום סמכות לקבל החלטה כזאת. ''ישראל אינה חברה בבית הדין הבינלאומי ולרשות הפלסטינית אין סטטוס של מדינה. ביה"ד הבינלאומי הוקם כדי למנוע זוועות כדוגמת אלה שביצעו הנאצים נגד העם היהודי. במקום זאת הוא רודף את מדינתו של העם היהודי.

''בעוד שהוא מאפשר לחקור את ישראל, הדמוקרטיה היחידה במזה"ת המחויבת לשלטון החוק, בית הדין עוצם עין מפשעי המלחמה האיומים שמבצעות דיקטטורות חשוכות כמו איראן וסוריה חדשות לבקרים''.

עוד נכתב בהודעת הקבינט: ''הטענה שכשיהודים חיים במולדתם ובבירתם ירושלים זהו פשע מלחמה היא שערורייתית. גם הטענה שצה"ל, שאין צבא מוסרי ממנו, מבצע פשעי מלחמה כשהוא מגן עלינו מפני טרוריסטים שמשגרים טילים על ערינו – היא שערורייתית לא פחות.

''החלטת השופטים חושפת את ביה"ד כגוף פוליטי הניצב בשורה אחת עם ארגונים בינ"ל המוּנעים מתוך יסודות אנטישמיים. ועדת השרים הטילה על הגורמים הרלוונטיים לנקוט בצעדים הנדרשים לשמירה על האינטרסים של המדינה ולהגנה על אזרחיה וחייליה''.