אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הפרופסור איתמר גרוטו, אמר הבוקר (שני) בכאן רשת ב' כי בכל הנוגע ללימודים הוא ''מכה על חטא'' ומודה כי לא נעשו מספיק מאמצים כדי למצוא פתרונות לפתיחת בתי הספר לצד הקורונה.

גרוטו אמר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן כי "מערכת החינוך מורכבת, יש בה כוחות חזקים של הסתדרות המורים וצריך לרתום אותם לעשייה. זה דורש מהם מאמץ ושינוי תפיסה - לבוא ללמד כיתות קטנות, לא חייב ללמד בחוץ אפשר להשתמש במבני ציבור נוספים שסגורים עכשיו.

''כשאומרים למערכת החינוך ולמורים לצאת מחוץ לבית הספר זה נהיה בעיה. בדברים האלה חשוב שנעשה מאמץ ונקיים שיח עם המורים כדי שנגיע למצב שתהיה יותר גמישות בהפעלה, שתאפשר הפעלה בטוחה".

כאמור, ישיבת הממשלה על השבת מערכת החינוך לפעילות הסתיימה אמש ללא החלטות. בשל התחדשות משפט נתניהו והביקור של ראש ממשלת יוון היום אחר הצהריים, אם הממשלה תתכנס לדיון המשך – זה יהיה רק בשעות הערב.

יואב גלנט במסר להורים בישראל

שר החינוך יואב גלנט פנה להורים בישראל לאחר ישיבת הממשלה, והסביר מדוע מתעכבת ההחלטה על פתיחת מערכת החינוך.

״לאור התמונה הקודרת שהוצגה על ידי המומחים לגבי התפשטות הנגיף, נידרש להערכת מצב מחודשת בכל המדינה, ובכלל זה במערכת החינוך״, אמר גלנט.

"שמתי לנגד עיני את החשיבות שבשמירה על בריאותם של התלמידים, וכמובן מניעת התחלואה. יש לנו מלחמה קשה בקורונה, ויחד עם הווריאנטים זה הופך ליותר קשה.

״במקרה הזה, נעשה כל שנדרש, וזה עלול לעכב את החזרה ללימודים, אני מצטער ומתנצל על זה, אני מבין את מצבכם. עלינו להתגבר על המחלה הזו, ולאחר מכן נעשה מה שצריך", הוסיף גלנט.