ד"ר אבישי בן חיים
ד"ר אבישי בן חיים צילום: חזקי ברוך

פרשן חדשות 13 ד"ר אבישי בן חיים הצית ויכוח בטוויטר לאחר שהעז לכתוב כי לראשי מפלגות העבודה ומרצ, מרב מיכאלי וניצן הורוביץ, אין ילדים.

''אני לא כותב את זה בביקורת חלילה, אלא כהצבעה על התפתחות סוציו-פוליטית מרתקת: לשני מספרי 1 במפלגות ישראל הראשונה הוותיקות (העבודה ומרצ) אין ילדים'', צייץ בן חיים.

דבריו עוררו גל תגובות. טליה לוין הזכירה לבן חיים כי לניצן הורוביץ המשתייך לקהילת הלהט"ב אין דרך חוקית להביא ילדים בישראל. בן חיים ציין כי מדובר ב''הערה חשובה מאד מאד מאד מאד''.

מאיר ליוש טען כי לא מדובר בהתפתחות סוציו-פוליטית. ''הם בצד השני הפוליטי לחלוטין שלי, אבל אורי זכי ותמר זנדברג הם הורים חמודים ונהדרים ותמר עמדה בראש מפלגת מרצ. כנ''ל זהבה גלאון, כנ''ל עמיר פרץ. אז במקרה עכשיו יש שניים שאין להם ילדים, נו''.

הפובליציסט ואיש ההסברה בועז העצני אמר בתגובה לבן חיים כי ''מי שבוחר שלא להביא ילדים, מוותר על העתיד ואכפת לו רק מהווה האגואיסטי שלו. לכן, מעצם ההגדרה, אסור להתקרב למנהיג כזה, כי אי אפשר לסמוך עליו שיפעל לעתיד טוב יותר. האופק האישי שלו הוא שארית החיים שלו ואין לו עניין במה שיקרה אחריו. מנהיגים ללא ילדים אלו מנהיגים של 'אחרי המבול'".

העיתונאי רן בנימיני טען כי הציוץ של אבישי בן חיים מיותר וביקש ממנו: ''אם ילודה בישראל מרתקת אותך כל כך, אז בפעם הבאה שאתה מדבר עם אריה דרעי, למשל, שאל אותו למה המדינה מפלה הרבה אזרחים טובים (מישראל 1 ו-2!) בהליכי אימוץ ופונדקאות. זה יהיה יותר רלוונטי לחברה הישראלית ממה שצייצת לגביו''.

''סליחה למה מיותר?", ענה לו בן חיים, ''מה זה האנטי אינטלקטואליזם הזה? בכל העולם המערבי יש דיון ער לגבי שורת בכירי המנהיגים שאין להם ילדים (מרקל, מקרון, האריס, תרזה מיי ועוד). מחקר מוסד המשפחה בעוד עשרות שנים ידבר על הרגע הזה. אין בזה שום דבר פסול וכתבתי בצורה עדינה על נושא חשוב ממש. לא הגונה הערתך''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו