דייטים
דייטים istock

מאות גברים ונשים הצטרפו בימים האחרונים למיזם השידוכים החדש "קורעים את הים" המנסה לתת מענה לרווקים ורווקות על ידי פרסום פרטיהם בקבוצות סגורות מבלי לחשוף את פרטיהם האישיים.

הרעיון למיזם נולד מתוך הבנה כי רווקים רבים לא רוצים שפרטיהם האישיים יתפרסמו ו"יתגלגלו" בין הקבוצות השונות ולכן נמנעים מלהיעזר בכלי הזה בחיפוש החצי השני שלהם.

מטרת המיזם היא "לקרוע את הים" גם עבורם, על בסיס מאמר חז"ל הידוע ש"קשה זיווגו של אדם כקריעת ים-סוף".

המיזם הוקם על-ידי עמותת "קול רנה" לזכרה של רנה שנרב הי"ד. עד כה נפתחו כבר ארבע קבוצות וואטסאפ שהתמלאו כמעט עד אפס מקום באנשי קשר שונים של רווקים ורווקות המנסים לסייע להם.

"הקבוצה אינה קבוצת היכרויות קלאסית, אלא מעין מאגר של משדכים ומשדכות שמסייעים לחבריהם או לבני משפחותיהם במציאת בן או בת זוג מתאימים", הסביר מנכ"ל העמותה מתניה שנרב, "בעידן הנוכחי כל אחד יכול להפוך לשדכן על ידי הצטרפות לקבוצת וואטסאפ כזו. כל מה שזה דורש ממנו זה לעקוב אחרי הפרטים הנשלחים בקבוצה ולאתר כרטיסייה שיכולה להתאים עבור מי שהוא מחפש בשבילו שידוך".

כאמור, תוך ימים ספורים הצטרפו מעל שבע-מאות אנשי קשר של רווקים ורווקות לקבוצות הוואטסאפ, ובעמותה מבהירים כי במידת הצורך ייפתחו קבוצות נוספות.

בפרסום המיזם צויין כי רנה שנרב הי"ד נרצחה כנערה ולא זכתה להתחתן ולהביא ילדים לעולם, אך הדרך שהיא סללה ומעשי החסד שעשתה בשנים בהן חייה - הולכים ומתעצמים כל הזמן עם עוד ועוד מיזמי חסד.

הנהלת העמותה מזמינה את הציבור להצטרף לקבוצות הוואטסאפ כשדכנים. מנהלי הקבוצה שולחים בכל יום כרטיסיות עם פרטים של רווקים אחרים ומספר של איש הקשר ששלח את אותה כרטיסייה, לבירור מולו ואפשרות לקדם יחד איתו את השידוך.

"הכרטיסיות עם הפרטים המלאים של המוצע נשלחים ללא פרטים מזהים כגון שם ותמונה, אך אם הפרטים שפורסמו נראו מתאימים ניתן לקבל את שאר הפרטים ותמונה של המוצע אצל איש הקשר", מסביר מתניה שנרב, "בכך אנחנו מאפשרים גם לכאלו שחוששים שפרטיהם יתגלגלו להשאר חסויים מצד אחד ולאפשר הצעות ושידוכים בעזרת איש הקשר שיבחן אם ההצעה מתאימה לפני שיעביר את פרטיו".

מתניה שנרב סיפר כי מאות כרטיסיות של רווקים כבר נמצאים במאגר וכי משמח לראות את ההתגייסות הגדולה של מאות אנשים שהצטרפו לסייע לרווקים ורווקות. הוא הוסיף כי בימים הספורים מאז שהמיזם יצא לדרך כבר התגלגלו כמה הצעות שלב אחד קדימה. "אני מקווה שנראה עוד ועוד הצעות מתקדמות ובעזרת ה' נגיע גם לחתונות שיצאו מהמיזם הזה לזכרה של רנה שלא זכתה להגיע לשלב הזה", סיכם שנרב.