ח"כ משה גפני: התנאי שלנו - פסקת ההתגברות

יו"ר ועדת הכספים ויו"ר מפלגת יהדות התורה, ח"כ משה גפני, סיפר הבוקר (שני) בפתח ישיבת הוועדה בראשותו על שיחה שהיתה לו לפני שנים עם נשיא בית המשפט העליון לשעבר, פרופ' אהרון ברק.

"היינו באוניברסיטת תל אביב והוא אמר לי אתם תהיו באופוזיציה ואתם צריכים את בית המשפט ואתם תזדקקו לזה. אז אמרתי לו: אדם חרדי יכול להיות שיגיע לבית משפט באופן פרטי ויקבל סעד. אבל כציבור מקום המדינה ועד היום הזה אני לא זוכר מקרה אחד שבית המשפט העליון נתן לנו סעד. מעולם לא קיבלנו סעד מבית המשפט העליון", תקף גפני.

"אין לי מה לתלות תקוות. או שאנחנו בקואליציה או שאנחנו באופוזיציה, או שאנחנו יכולים להעביר חקיקה או שאנחנו לא יכולים להעביר חקיקה, מבית המשפט לא נרוויח שום דבר", הוסיף גפני.

גפני הודיע, "אחרי הבחירות אם תהיה לי יכולת אני אדרוש את פסקת ההתגברות כי זה כבר הגיע לממדים בלתי נסבלים. הליכוד מאשים אותי שלא דרשתי את זה מספיק, הפעם לא נוותר על זה".

"עם יהדות התורה לא יעשו קואליציה אם לא תהיה פסקת התגברות", חידד יו"ר יהדות התורה, "אי אפשר ככה, זה דבר בלתי אפשרי, יש פה עירוב בין הרשויות. אנחנו נעשה לזה סוף ושידעו זאת כולם, תהיה פה הפרדה ברורה בין הרשות המחוקקת והרשות השופטת, תהיה פה פסקת התגברות על בג"ץ".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו