מחנה הקיץ של "עלי שיח"
מחנה הקיץ של "עלי שיח"צילום: יוסי לייטער

דיירי דירות 'עלי שיח' המארחים נערים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים, החליטו לנצל את הסגר ומגבלות הקורונה ובשבועות האחרונים הכינו משלוחי מנות מעוצבים ברוח התקופה.

מידי יום יצאו הדיירים לעבודה במרכז התעסוקה ברחבי הארץ, שבהם הם עובדים כל השנה גם בתקופת הסגר בהתאם למגבלות. התוצרת של העובדים נרכשת על ידי חברות מובילות במשק, שגאות לקחת חלק בעידוד תעסוקת אנשים עם מוגבלות וביצירת מרחב עצמאי עבורם.

לקראת חג הפורים, בשיתוף פעולה עם חברות ואנשי עסקים מובילים, הדיירים עסקו בעיצוב משלוחי מנות מעוצבים באופן ייחודי ומתואם לאווירת הפורים השנה.

המשלוחים המעוצבים נרכשו כבר על ידי החברות במטרה להעצים את העשייה של האנשים עם המוגבלות ולהעביר את המסר לחברה, בדבר הצורך בעידוד יצירת מקומות תעסוקה שבהם מועסקים אנשים עם צרכים מיוחדים הסובלים ממוגבלויות שונות.

בשנים האחרונות הקימה 'עלי שיח' שורה של מרכזי תעסוקה ברחבי הארץ, שנועדו להגדיל את מספר המועסקים בקרב מתבגרים עם צרכים מיוחדים ועם מוגבלות.

הקמת מרכזי התעסוקה נחלה הצלחה גדולה והביאה לשיתופי פעולה הולכים וגוברים עם חברות נוספות, שהביעו רצון לרכוש את התוצרת של מרכזי התעסוקה הללו מתוך אמירה חברתית חשובה.

לדברי יו"ר 'עלי שיח' הרב חיים פרקל: "החיבור של משלוח מנות עם ערך חברתי חשוב, הוא הלב של חג הפורים. בחג הפורים אנחנו מחברים את משלוח המנות והסעודה עם מתנות לאביונים. הלב מתרונן לראות את היצירות המרהיבות שיצרו הדיירים שלנו. השמחה כפולה ומכופלת, שאנחנו שומעים על עוד חברות ואנשי עסקים, ששותפים באמצעות רכישת משלוחי המנות, ליוזמה החשובה לעידוד תעסוקה של אנשים עם מוגבלות וצרכים מיוחדים".

הרב חיים פרקל, יו"ר עמותת 'עלי שיח'
הרב חיים פרקל, יו"ר עמותת 'עלי שיח'צילום: ללא