נשיא התאחדות המלונות: "41 אלף עובדים בבית והממשלה משחקת"

נשיא התאחדות המלונות אמיר חייק בביקורת על ממשלת ישראל: "אנחנו סגורים, פגועים, מרוסקים והם חותמים הסכמים עם יוון. פשוט חוצפה"

103FM , כ"ו בשבט תשפ"א

נשיא התאחדות המלונות: "41 אלף עובדים בבית והממשלה משחקת"-ערוץ 7
מלונות בקורונה. ארכיון
קובי ריכטר/TPS

נשיא התאחדות המלונות, אמיר חייק שוחח עם ענת דוידוב ב-103FM והביע את מורת רוחו נוכח המצב של ענף התיירות במשבר הקורונה.

"כרגע אנו די באפלה. אני קורא לממשלת ישראל לחתום על הסכם עם העסקים שלה, המלונות שלה והמובטלים שלה לפני שהיא חותמת על הסכם עם יוון לאישור הגעת ישראלים למדינה. זו פשוט חוצפה, זה שידור חוזר של מה שהיה עם דובאי. אנחנו סגורים, פגועים ומרוסקים. זאת פשוט חוצפה. אנו עם 41 אלף עובדים בבית וממשלת ישראל עסוקה במשחקים", אמר חייק.

לדבריו, "הנזק בשנת 2020 היה בשווי של כ־8 מיליארד שקלים וב־2021 הוא מוערך ביותר ממיליארד וחצי שקלים. אם יש גופים שיודעים לתפעל ולדאוג לאורחים ולעובדים שלהם - אלו המלונות יותר מכל גוף אחר בארץ. הגיע הזמן שהממשלה תרים את הכפפה ותיתן לנו לפעול, אי אפשר לחיות בצורה הזאת".

לשיחה הצטרף מנכ"ל רשת ישרוטל, ליאור רביב שסיפר אף הוא על מצבם הרעוע של המלונות בישראל בימים אלה: "כל בתי המלון סגורים כרגע. נעבוד בדיוק על פי התקנון של הצימרים, אין שום הבדל, נפתח ואין לנו ברירה. הענף הזה גוסס ואנו חייבים לפתוח. יש לנו 5,250 עובדים בחל"ת וזה מצב בלתי אפשרי. אנו, ובעיקר העובדים שלנו, על הקצה".