המסעדנים מאיימים במרד

מאות בעלי מסעדות הודיעו שהחל מיום חמישי יפתחו את העסקים חרף ההגבלות.

ערוץ 7 , כ"ו בשבט תשפ"א

המסעדנים מאיימים במרד-ערוץ 7
מסעדה סגורה בתקופת הקורונה
צילום: Miriam Alster/Flash90

מאות מסעדנים ברחבי הארץ מאיימים לפתוח החל מיום חמישי את המסעדות שבבעלותם ומאפשרים הזמנת מקום מראש למרות הגבלות הסגר, כך נחשף הערב (שני) בחדשות 12.

על פי הדיווח, מתווה הפתיחה יהיה תחת התו הסגול ויכלול שמירת מרחק של שני מטרים בין שולחנות, תפוסה של עד 70% באוויר הפתוח ו-50% בתוך המסעדה, חובת עטיית מסכות ומדידת חום בכניסה. המלצרים יעבדו לפי חלוקה לקפסולות.

ראשי היוזמה אמרו כי "מהסגר השני פתחו את כל המסחר ואותנו השאירו סגורים, אנחנו לא מוכנים לזה. מיום חמישי עד ראשון אנחנו פותחים את המסעדות בארץ לפי תו סגול, כרגע מדובר על מאות מסעדנים שבעד ולא מפחדים מהמשטרה".

פורום ראשי ענף ההסעדה מסר בתגובה, "אנו מחזקים את ידיהם של פורום ראשי המסחר בישראל לקראת פתיחת מרכזי המסחר ביום חמישי הקרוב. בימים הקרובים נבחן את את ההצעה ונגבש החלטה מושכלת ספציפית לתעשיית המסעדות".

מוקדם יותר הודיע פורום ראשי המסחר בישראל שיפעילו החל מיום חמישי הקרוב את כל העסקים, המסעדות, השווקים והקניונים.

הפתיחה של החנויות והעסקים תהיה לפי כללי התו הסגול, וכניסת העובדים והלקוחות תתאפשר רק לאנשים מתחת לגיל 60 שקיבלו את מנת החיסון הראשונה, אנשים מעל גיל 60 אחרי מנת החיסון השנייה, מחלימים מקורונה, בעלי תוצאת בדיקת קורונה שלילית בתוקף של 72 שעות וילדים מתחת לגיל 16.