השר אלי כהן
השר אלי כהן צילום: אביב הרץ/TPS

שר המודיעין אלי כהן מעריך בראיון לערוץ 7 כי ישראל תצליח להשפיע על הממשל האמריקני ולגרום לו להבין שלא ראוי לחזור להסכם הגרעין הקודם עם איראן.

"ישראל אמרה בצורה מפורשת שהיא לא תאפשר לאיראן להתבסס בגבולה הצפוני ולא תאפשר למדינה להתחמש בנשק גרעיני. גרעין איראני זו לא בעיה רק של ישראל, אלא בעיה ליציבות האזורית ולעולם כולו".

"אנחנו יכולים לראות שתחת שלטון אובמה ראינו התבטלות בפני איראן שלא הובילה לשום הישגים. בארבע השנים האחרונות, כשראינו את ביטול הסכמי הגרעין והטלת סנקציות, ראינו שינוי במזרח התיכון והסכמי שלום. ארה"ב היא בעלת בריתנו ומבינה את הסכנה הטמונה בממשל קיצוני שהוא מממן הטרור מספר 1 בעולם. האמריקנים כבר אמרו שכל צעד שלהם בנושא יהיה בהתייעצות גם עם ישראל וגם עם מדינות נוספות באזור", מוסיף השר כהן.

הוא מתייחס לאמירה שלו בשבוע שעברה לפיה יריביו הפוליטיים של ראש הממשלה היו שמחים לראות אותו נכשל בטיפול במשבר הקורונה. "לא שמעתי אותם מציעים אלטרנטיבה וגם לא שמעתי אותם מברכים על מבצע החיסונים וקוראים לצאת ולהתחסן. לכן, הדרך היחידה שלהם לשנות את מצבם הפוליטי, הוא כאשר אנחנו ניכשל. אבל אין לנו כוונה להיכשל. מדינת ישראל תהיה הראשונה לנצח את משבר הקורונה. בעוד שבאירופה מדברים על סגר של חודשים אנחנו רואים את האור בקצה המנהרה וממש קרובים להגיע לחיסון מאסיבי של האוכלוסייה".

להערכת השר כהן, כבר בפסח תורגש הקלה משמעותית והישראלים יוכלו לחוג בקרב המשפחה המורחבת. "הקצב שלנו טוב ופסח הוא יעד הגיוני. נכון להיום יותר מ-80% מבני ה-60 ומעלה התחסנו. אני קורא לכולם לצאת ולהתחסן. זו לא סוגיה פוליטית, אלא עניין שחשוב לכולנו וחיוני לפתיחת הכלכלה".

לשאלה האם הליכוד מכוון להקמת ממשלת ימין או ברגע האמת יסיט את עצמו לכיוון הרכב אחר עונה השר כהן, "אנחנו רוצים להקים ממשלת ימין. זו שהיתה בין 2015 ל-2019 היתה יציבה והובילה ללא מעט הישגים. אני מקווה שנצליח לעשות את זה ולשם אנחנו שואפים".

להערכתו תקווה חדשה לא תהיה שותפה לממשלת ימין כזו. "גדעון סער לא מכבד את הדמוקרטיה וקושר את גורלו בלפיד. השאלה בבחירות הקרובות היא מי יוביל - ובין נתניהו ולפיד - לי התשובה ברורה".

כהן נשאל לגבי הביקורת במפלגתו על המועמדות של חברי עוצמה יהודית, למרות שראש הממשלה היה זה שלחץ לחבר אותם כדי למנוע אובדן קולות ונמנע מלומר - כמו אחרים בליכוד - שבן גביר לא יכול להיות שותף לקואליציה.

"איתמר בן גביר לא מתוכנן להיות שר בממשלה. אני שומע את הצביעות בקולם של אלה שמדברים על בן גביר אבל אין להם בעיה להקים ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת שמתנגדת לקיום מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית מבחינתם זה בסדר. להתעלם מהאמירות הבזויות של מועמדת במפלגת העבודה זה בסדר. אני אומר בכנות, שלא יטיפו לנו מוסר. אנחנו יודעים את הדרך שלנו שכוללת את ארץ ישראל, מסורת ישראל וחיזוק המדינה כפי שהוכחנו ונמשיך להוכיח", הוא מסכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו