להסיר את הסרטונים של הרב יובל אשרוב

יחידת הסייבר של משרד המשפטים פועלת מול הרשתות החברתיות במטרה שיורידו מהאוויר את כל המסרים של הרב השוללים חיסוני קורונה.

ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשפ"א

להסיר את הסרטונים של הרב יובל אשרוב-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

משרד הבריאות פנה למשרד המשפטים בתלונה על התנהלותו של הרב יובל הכהן אשרוב, מטפל אלטרנטיבי, שהמליץ ברשתות החברתיות שלא להתחסן נגד הקורונה, כך מדווח העיתון 'ידיעות אחרונות'.

במשרד דרשו לבחון את האפשרות להסיר את הסרטונים שמפרסם הרב אשרוב ומחלקת הסייבר במשרד המשפטים החליטה לפנות לרשתות החברתיות לבקש את מחיקת החומרים הקשורים להתנגדות לחיסונים.

בשבועות האחרונים הופצו סרטונים מטעמו של הרב אשרוב בהן הזהיר מפני סיכונים שיכולים לנבוע מהחיסון לקורונה שזכו לפופולריות רבה.

"אני תמה מאוד איפה פה המחלה החדשה. החליפו שם משפעת לקורונה. רק עם הרבה פחד מרופאים ותקשורת...הסוג הזה של חיסון זה כמו הנדסה גנטית. בדבר הזה יכול להיות כמה בעיות. הסיכונים שאני מביא מרופאים: מחלות אוטואינומיות, יש סביר להניח שיצור אצל חלק מהאוכלוסיה ועקרות", מזהיר הרב אשרוב באחד הסרטונים.

בסרטון אחר הוא מדבר על תופעה נדירה, בה הנוגדנים הנוצרים במהלך התגובה החיסונית תוקפים את הגוף בשלב מאוחר יותר. "אם התופעה הזאת מתרחשת אז כל מי שלוקח את החיסון בסיכון. ניסו את זה על שלושה סוגים של בעלי חיים. חתולים עכברים וקופים. הקופים הגיבו יפה מאוד לחיסון, הנוגדנים עלו אבל אחרי חמישה עד שבעה חודשים התחילו להופיע אצל הקופים מחלות ריאה קשות ודלקות וכולם התפגרו. נעשו מעט חיסונים בבעלי חיים וזה מידע שהוא מאוד מעורפל".

גולשים רבים ברשת מבקשים את עצתו של הרב בנוגע לחיסון ולחלק ניכר מהם, כולל חולים בעלי מחלות רקע, נענו בתשובה המתנגדת לחיסונים תוך ציון שההחלטה בסופו של דבר היא של השואל.

גם ידוענים רבים נמנים בין המתייעצים עם הרב והשחקנית אורנה בנאי שהתראיינה לכאן 11 בימים האחרונים סיפרה כי לא התחסנה בין היתר בעקבות דברים ששמעה מהרב אשרוב.

מנגד לא מעט רופאים העלו פוסטים ברשת במטרה להפריך את טענותיו של הרב אשרוב. ד"ר ליאור אונגר, שנלחם במשך שנים במתנגדי חיסונים, כתב בין היתר: "עשרות פעמים ביום אני נדרש לספק תשובות מרגיעות לאנשים שחוששים מהחיסון נגד הקורונה פשוט בגלל הרב הזה, שהחליט יום אחד להפיץ ברבים את רזי בורותו ולזרות אימה וחשש בלבבות בני עמו".

במקביל נמתחה ביקורת קשה ברשתות החברתיות על החלטת חדשות 12 לשדר כתבה נרחבת על פעילותו של הרב אשרוב.

בין המבקרים היה גם העיתונאי רן בוקר שכתב, "אוי לתקשורת שמטיפה ללכת להתחסן ומאידך משדרת כתבות על מפיצי הפייק ניוז, נותנת להם במה בדיוק כמו למומחים ומציגה אותם גרסה מול גרסה. אוי לתקשורת שמטיפה ללכת להתחסן ומצד שני מדגישה מקרים בודדים של מוות אחרי חיסון. תגלו אחריות, אתם עושים נזק לא פחות ממפיצי הפייק ניוז".

מטעמו של הרב אשרוב נמסר אתמול כי "לרב ניסיון רב שנים בטיפול בהצלחה באלפי חולים במחלות שונות וזאת בראי הרפואה הטבעית. נחדד: הרב לא מציג עצמו כרופא. עם זאת, את מרבית חייו מקדיש לקריאת מחקרים רפואיים, ללימוד ולמציאת טיפולים מצילי חיים. דבריו מייצגים את דעתו וניסיונו המקצועי העשיר ואינם מחליפים ייעוץ רפואי".