טיפים לטיפוח אישי שכל אחת צריכה

קוסמטיקה בכלל וטיפוח גוף בפרט, מקבלים חשיבות גבוהה בקרב נשים, ואם ננתח את הנושא, נגלה שהוא נמצא בראש סדר העדיפויות מאז ומתמיד

תוכן שיווקי , כ"ז בשבט תשפ"א

טיפים לטיפוח אישי שכל אחת צריכה-ערוץ 7
מוצרי טיפוח
צילום: Pixbaby

לא פלא שלאור החשיבות הגבוהה, ענף הקוסמטיקה משגשג ומציע מגוון עצום של אפשרויות, החל מתכשירים קוסמטיים שמבטיחים לעשות קסמים ועד לטיפולים אישיים במגוון דרכים.

המחירים דרך אגב, יכולים להיות יקרים מאוד, לפעמים בלי פרופורציה לתמורה שמתקבלת או שלא מתקבלת, עובדה שמעידה טוב מכל על הרצינות שהנושא מקבל בקרב נשים רבות.

לאור הביקוש הרב, לא מפתיע לשמוע שגם קיים היצע אינסופי של אפשרויות טיפוח, והתקציבים שזורמים למחקר, פיתוח וייצור של תכשירים קוסמטיים לטיפוח, מוערך במיליארדי דולרים בכל שנה!

ריבוי האפשרויות מציע לכל אחד ואחת שרוצים לשדרג את שיגרת הטיפוח האישי, דרכים חדשות להגיע לתוצאות הרצויות, אך בפועל, הריבוי הזה יוצר לעתים קרובות בלבול, הטעיות ובשורה התחתונה, ביצוע של פעולות שלא בהכרח יתגלו כיעילות בעתיד.

בחרנו לרכז טיפים שיעזרו לכל אחת לעשות סדר ולהתמקד במה שחשוב באמת, ומה שיותר מפתיע בכל הסיפור הזה הוא שלעתים קרובות אין בהכרח קשר ישיר בין המחיר לבין התוצאות.

טיפוח אישי מתחיל בשגרה בריאה

העיקרון הראשון והחשוב ביותר הוא גם זה שלמרבה ההפתעה, כמעט שלא מדברים עליו...

יכול להיות שזה קשור לכך שאנשים רבים מעדיפים פתרונות קסם ויכול להיות שזה בגלל שחברות הקוסמטיקה אינן מרוויחות על הפעולות שנסביר מיד, אך בשורה התחתונה, מדובר בטיפ קריטי שיכול לחולל פלאים ושמהווה את אחת מאבני היסוד לטיפים הבאים.

שתיית מים

הידעת שהמרכיב העיקרי בעור הגוף הוא מים? מדובר במרכיב שאחראי על אינספור פעולות, ומעבר לכך שהיעדר מים יכולים לגרום להתכווצות של תאי העור, הם גם תורמים לחילוף החומרים ומסייעים בהזנת העור.

שתייה מספקת של מים תסייע בקיומם של תהליכים קריטיים למראה העור ואילו היעדר מים, יכולים להביא את התוצאה ההפוכה ולא משנה באילו מוצרי טיפוח יקרים תשתמשי.

שינה טובה

המטרה הראשונית היא לתת לגוף לבצע את התהליכים החיוניים באופן תקין, ומה שאנחנו מקבלות כמובן מאיליו, לא כל כך מובן אם לא דואגים לשגרה בריאה שכוללת מספיק שעות שינה.

הסיבה היא שבזמן השינה העור עובר תהליכים חיוניים כמו ריפוי והתחדשות.

רוגע

אחת העצות הטובות ביותר היא לקחת הכל בפרופורציות מכיוון שחוסר שקט עלול להוביל להפרשת אנזימים שמובילים להזדקנות העור.

שגרת חיים רגועה לעומת זאת תאפשר לך ליצור סביבה מושלמת להתפתחות בריאה של הגוף והעור.

תזונה נכונה

תזונה נכונה נמצאת בשנים האחרונות בלב הדיון הציבורי ובעוד שבדרך כלל קושרים אותה לבריאות הגוף ולדיאטות כאלה ואחרות, בפועל היא כל כך חיונית גם להזנה של העור.

זכרי שהמזון שאת בוחרת לצרוך חייבים להכיל את כל הוויטמינים, מינרלים ואבות המזון שדרושים לקיום והתפתחות תקינה של הגוף.

התאימי את המוצרים למטרה

אחרי שעשינו סדר בפעולות והחשיבות של הדברים הבסיסיים שלעתים קרובות נשכחים מאחור, הגיע הזמן להתקדם אל השלב הבא שבו את צריכה להתאים את תכשירי הקוסמטיקה למטרה שאת רוצה להשיג.

כאן מגיע היתרון הגדול בהיצע הרחב שקיים היום, אך כמו בנושאים אחרים, אם לא יודעים ולא מבינים מה צריך לעשות ואיך, המגוון יכול להתגלות כחיסרון.

כדי להתאים את המוצרים למטרה, לא צריך להסתפק בכותרת מפוצצת שמבטיחה להאט את הזדקנות העור ולהעלים סימני מתיחה, חשוב גם להתאים את התכשיר לסוג העור ולמצב הפיזיולוגי שלך.

לדוגמה, מוצר שיהיה מעולה למישהי בת 30, לא בהכרח יתאים למישהי בת 40 ותכשיר שנועד לעור שמן, יכול לגרום לתוצאות לא רצויות למישהי עם עור יבש.

לכן צריך לבחור את מוצרי הקוסמטיקה על בסיס אישי ולאו דווקא ללכת על מה שכולן בוחרות רק בגלל פרסום אגרסיבי בטלוויזיה או בגלל שמישהי מפורסמת אומרת שהיא משתמשת במוצר כזה או אחר.

כדי להבטיח התאמה מרבית, זהי קודם כל את הצורך שלך (על כך בסעיף הבא) ולאחר מכן התאימי את המוצר לעור שלך.

החלטת שאת צריכה פילינג לפנים? וודאי קודם שהוא מתאים לעור שלך ולדרגת הניקוי שאת רוצה להשיג.

תעשי סדר בשגרת הטיפוח

עוד אלמנט חשוב בכל שגרת טיפוח הוא לעשות סדר ולהבין מה המטרה של כל תכשיר וכיצד לשלב אותו באופן הטוב ביותר בשגרת הטיפוח שלך.

סביר להניח ששמעתן על פילינג, סבון פנים, סרום וקרם לחות אבל מה ההבדל בין כל התכשירים האלה והאם את באמת צריכה להשתמש בכל כך הרבה מוצרים?

לפני שאת ותחת את הסרום היוקרתי והעשיר שזה עתה רכשת ומצפה שעד הבוקר כבר תיראי מיליון דולר, נבהיר שכדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר, לא מספיק רק להתאים את הסרום לעור הפנים אלא גם לשלב אותו באופן הנכון עם שאר התכשירים.

לדוגמה, טיפוח פנים מורכב ממספר שלבים כמו ניקוי והזנה. כדי שההזנה תהיה מרבית, חשוב שהעור יהיה נקי, שאם לא כן, את עלולה לפספס ולא להפיק את המקסימות מהסרום היקר.

באופן כללי אפשר לומר שכדי להגיע לתוצאות טובות, חשוב להקפיד על ניקיון בעזרת מי פנים שמנקים באופן יסודי את עור הפנים. לאחר מכן צריך לתת את הדעת לשימוש בפילינג שתורם בהסרת תאים מתים ולהתחדשות העור ולסיום, בואי ונספק לעור את כל החומרים החיוניים להזנה ובכלל זה סרום מרוכז עם חומרי מזינים בריכוז גבוה וקרם לחות.

כמובן שמדובר בדוגמה ואין הכוונה להתחיל ולהעמיס על העור יותר ממה שנדרש, ובטח שלא בניגוד להוראות היצרנים, אך הרעיון הוא לשמור על סדר ולהבין היכן נכנס כל תכשיר ומה התפקיד שלו.

לאחר שתעשי את זה את עשויה לגלות שלא השתמשת עד כה בתכשירים באופן, התדירות והסדר הנכונים...

בקוסמטיקה כמו בתחומים אחרים, אם את רוצה להשיג את התוצאות הטובות ביותר, את חייבת להבין דבר אחד או שניים. הבשורות הטובות הן שבעידן הנוכחי כל מה שצריך הוא קצת רצון מפני שיש ים של ידע לכל מי שרק תחפוץ בו.