ועידת ישראל 2030: שר הבריאות יולי אדלשטייןועידת ישראל 2030

שר הבריאות יולי אדלשטיין התראיין למנכ"ל ועורך ערוץ 7 עוזי ברוך בועידת ישראל 2030 של 'בשבע' וערוץ 7 במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים.

השר אדלשטיין ביקר את התנהלות חלקים בממשלה נוכח משבר הקורונה. "יש בלגן בהתנהלות הממשלה, אני לא יודע להבטיח שבממשלה הנוכחית ברקע הפריטטיות והבחירות יתקבלו החלטות כפי המלצות משרד הבריאות".

לכן לדבריו הרבה מהאחריות עוברת לידיים של האזרחים: "הסכנות ברורות לכולם, על כולם לזכור את הכללים, כולנו מכירים חולה קשה או מישהו שנפטר מהנגיף".

השר המשיך להדגיש את הבעייתיות של התנהלות הממשלה. "אני הייתי קצת פגוע מהתנהלות הממשלה בישיבה המפורסמת, אני מקווה שעכשיו אנשים התיישרו והבינו שהגיעו עד לקצה".

על אפשרות לפתיחה רחבה של המשק בעקבות מבצע החיסונים על פי הדרכון הירוק אמר אדלשטיין: "תהיה פתיחה של דברים רבים שלא חלמנו לפתוח".

השר הדגיש שיש הבדל בין חנות נעליים קטנה ברחוב לקניונים - "אני לא בטוח שאפשר לאכוף את התו והדרכון הירוק בחנות נעליים קטנה, אבל בקניונים, בתי מלון והקאנטרי קלאבים, שנראה התייצבות בתחלואה וירידה בחולים קשים נעשה זאת".

לעומת זאת צינן אדלשטיין את ההתלהבות לגבי פתיחת מורחבת של נתב"ג: "עם כל המוטציות שמסתובבות, אנחנו במגננה, אני מקווה שבשבועות הקרובים נתב"ג יישאר סגור".