ייעוץ משכנתאות בירושלים - האם לימודים יכולים לעזור?

קניית דירה בירושלים מביאה התחייבות כלכלית ארוכת טווח. כדי לבצע את התהליך בצורה הטובה, חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות ברמה גבוהה

תוכן שיווקי , כ"ז בשבט תשפ"א

ייעוץ משכנתאות בירושלים - האם לימודים יכולים לעזור?-ערוץ 7
קורס לייעוץ משכנתאות
צילום: Freepik

קניית דירה בירושלים מביאה איתה התחייבות כלכלית ארוכת טווח. כדי לבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר, חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות ברמה גבוהה, כדי לחסוך הרבה מאוד כסף. היועץ מבצע ניתוח כלכלי, מבין את השוק ומבצע פעולות אקטיביות על מנת לשפר את העמדה של הלקוח שלו מול הבנקים.

חברת ייעוץ משכנתאות עוזרת ללקוחות למצוא את המתווה הנכון ביותר ללקיחת משכנתא. כאשר רוצים לרכוש נכס בירושלים, צריך לפנות לחברה הנכונה, שתדע לבצע בחינה נכונה של המצב הכלכלי של הלקוח, לכוון אותו לכיוון הנכון ואף לסייע לו במשא ומתן מול הבנקים. ירושלים מציעה הרבה מאוד אופציות בנוגע לנדל"ן איכותי – מנכסים פרטיים ועד נכסי מסחר

הבחירה ביועץ משכנתאות מקצועי מתחילה עם סקר שוק וסקירת כל האפשרויות. כאשר רוצים לקנות נכס, חשוב לבחור ביועץ אשר מכיר את האזור, וידע לכוון אתכם אל עבר הדרך הנכונה ביותר. יועץ משכנתאות טוב יוכל להשיג את התנאים הטובים ביותר למשכנתא, בין אם מדובר בקניית נכס פרטי, עסקי, או כזה למטרות השכרה.

ירושלים נמצאת בהתפתחות משמעותית מאוד בשנים האחרונות מכל הבחינות. העיר נמצאת בבעיה שלא קיימת במקומות אחרים, שכן היא רוצה להתקדם ולהתפתח מצד אחד, אך גם לא לאבד את הקסם ואת הרגשת הקדושה מנגד. בעיר משתדלים מאוד להתקדם בפן הקוסמטי, ולשדרג את התשתיות הקיימות, ובתוך כך, לשדרג את נושא הנדל"ן. בירושלים ממשיכים לבנות הרבה מאוד מבני מגורים, ועוסקים לא מעט גם בבנייה מסחרית ויש הרבה מאוד אנשים אשר מחפשים גם מקומות להשקעה. שטחי מסחר בירושלים פרוסים במספר מוקדים בעיר, והאופציות בפני אותם אנשי עסקים הן מגוונות מאוד.

מצד אחד, אפשר לבחור באזורי מסחר בנויים ועובדים, ומנגד, אפשר להמר על אזורים חדשים ועתידיים, מתוך תקווה שהם יהפכו יותר אטרקטיביים בעתיד, ובכך יתרמו לנושא של הרלוונטיות של העסק, המוניטין שלו, וגם הערך של המשרד עצמו. אותם אנשים שמחפשים דירה בירושלים, בדרך כלל פונים ליועץ משכנתאות מקצועי וותיק בתחום עם ניסיון, שיכול לייעץ וללוות בתהליך ולכן צעירים רבים בוחרים ללכת ללמוד את המקצוע שהביקוש אליו הולך וגובר עם השנים - קורס ייעוץ משכנתאות.

הדרך לקניית דירה חדשה היא ארוכה מאוד ודורשת חשיבה כלכלית ארוכת טווח. אנשים אשר מגיעים למצב בו הם יכולים לעשות זאת, צריכים לקבל הרבה שבחים, למרות שמדובר בדבר שהוא יחסית טריוויאלי, לבטח במקומות אחרים בעולם. באופן טבעי, הסכום הכספי אותו הם צריכים לשלם הוא הרבה מעבר לעלות הדירה, ולכן צריכים לקחת משכנתא. משכנתא היא הלוואה ארוכת טווח אותה מחזירים באיטיות, אך היא אינה דבר קבוע, ויש הרבה אלמנטים המשפיעים על ההחזר החודשי מצד אחד, וההחזר הכללי מנגד. כדי להשיג משכנתא בתנאים איכותיים, צריך לפנות למקצוענים.

יש הרבה מאוד הוצאות כאשר רוצים לקנות דירה, אם כי ההוצאה המשמעותית הינה רכישת הדירה, וגיוס ההון המתבקש לטובת מהלך זה. גיוס ההון נעשה בדרך כלל על ידי לקיחת משכנתא מהבנק או מגוף פיננסי אחר המורשה להעניק משכנתאות. לא מעט אנשים מעידים כי כאשר התחילו לבדוק לגבי יועץ משכנתאות, הם היו סקפטיים על תשלום תמורת ייעוץ, אך בהמשך הדרך הבינו כי פנייה אל יועץ שכזה הייתה אחת ההשקעות הטובות והחכמות ביותר שנעשו בכל תהליך של רכישת הדירה.

הלוואות הן משהו שאף פעם לא נעים לקחת. לא מחבר, לא מהמשפחה ובטח שלא מהבנק. בסופו של דבר, כאשר רוצים לקנות בית, מרבית המשפחות צריכות לקחת משכנתא מהבנק. משכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שמרבית האנשים יקחו בחייהם, ויש אנשים שמשלמים את המשכנתא שלהם במשך לא פחות מ-30 שנים. לקיחת משכנתא הוא לא עסק פשוט ולא כולל לקיחת כסף והחזרת אותו סכום, וזאת בניגוד להגיון הפשוט. יש ריביות, יש תנודות אינפלציה והמון המון אותיות קטנות שלא אומרות הרבה לאנשים רגילים. לכן, צריך להיעזר בכל עזרה שאפשר לקבל ומומלץ לחפש אחר יועץ משכנתאות טוב שיעשה את העבודה עבורכם וישיג לכם את העסקה המשתלמת ביותר שניתן להשיג.

העזרה הכי טובה בעסק תגיע בעזרתו של יועץ משכנתאות מוסמך. ייעוץ משכנתאות טוב יכול לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים בעת החזרת סכום המשכנתא, וזאת בזכות היכולת המקצועית שלו. זה מתחיל עם בחינה כלכלית מלאה של הלקוח, הבנת השוק וגם בזכות היכולת להתעקש על סעיפים מסוימים מול הבנק. כלומר, יועץ טוב הוא גם חלק מהמשא ומתן, כזה שיחסוך לכם המון זמן ומשאבים ויהפוך את התהליך לקליל יותר בעזרתו - הרי זהו בעצם התפקיד של יועץ משכנתאות מקצועי שעבר הכשרה מקיפה בקורס משכנתאות אונליין. תכנון משכנתא הוא לא משהו שצריך להיעשות על הדרך וללא תשומת לב. עם תכנון משכנתא טוב אפשר לחתוך בצורה משמעותית את עלות החזרת המשכנתא. לדוגמא, ברוב המשכנתאות אנשים יחזירו כשלושה שקלים על כל שקל שהלוו, אך עם תכנון משכנתא טוב שמגיע אחרי עבודה מרובה של יועץ משכנתאות אפשר להחזיר רק כשקל וחצי עד שני שקלים. חיסכון כזה, למרות שהוא פרוס לשנים רבות קדימה, הוא חסכון מאוד משמעותי לאורך זמן.

חברות קבלן רבות בונות כיום בירושלים, הן מכיוון שמדובר בעיר בירה מרכזית, אך גם מתוך אמונה שבסופו של דבר, תתחיל לעבוד הרכבת בצורה רציפה ויהיה הרבה יותר קל להיכנס ולצאת מהעיר, ובכך להפוך אותה רלוונטית גם עבור אנשים המגיעים ממרכז הארץ. היתרונות בבנייה בירושלים עצומות ויזמי נדל"ן, וגם אנשים מן השורה, רוצים לקנות על מנת לגור בבירת ישראל. השאלה היא איך ניתן לקנות נכס בצורה הנכונה ביותר, וכדי לעשות זאת, צריך לפנות לחברת ייעוץ משכנתאות נכונה. החברה הנכונה תדע לכוון אתכם להצלחה, ולעזור לכם לקחת את המשכנתא בתנאים הנכונים, תוך כדי שאתם חוסכים הרבה מאוד כסף במהלך השנים. בין אם הקנייה היא פרטית או עסקית, משכנתא בתנאים טובים היא קריטית להמשך החיים הכלכליים שלכם.

עסקה טובה

ייעוץ משכנתאות הוא תחום שלא תמיד מסתדר עם העבודה של הבנק. הבנקים הגדולים עושים את מרבית הרווחים שלהם מהמשכנתאות ואנשים אשר פוגעים ברווחים הללו, כמו יועץ משכנתאות מוכשר, אינו מתקבל בעין יפה בבנק. עם זאת, חשוב מאוד שתתעקשו על שלכם, הכניסו את יועץ המשכנתא לפגישה כדי לעזור לכם להגיע לעסקה הטובה ביותר. בתוך לקיחת משכנתא יש הרבה נדבכים, כולל ביטוח משכנתא שישמור עליכם במקרה שתאבדו הכנסה במהלך השנים הללו. הבנקים מציעים ביטוח משכנתא משלהם, אך גם כאן, כדאי להיוועץ עם יועץ משכנתאות ולראות היכן הכי טוב לקחת ביטוח משכנתא – בין אם מאחד הבנקים, או מחברות ביטוח המציעות לעיתים עסקאות טובות יותר במחירים אטרקטיביים יותר.

בבחינה של רכישת נכס, חשוב גם לשים לב למיקום. יש הרבה ערים בישראל שיש בהן הזדמנויות נדל"ניות מעניינות, כאשר אחת מהן היא ירושלים. בירת ישראל מציעה מגוון רחב של נכסים למכירה, חדשים או ישנים, למגורים או למסחר, ובתור קונה, צריך לשים לב לאיך עושים זאת נכון. לפני שרוכשים דירה בירושלים, יש להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי שמכיר את השטח, ויודע לכוון את הלקוחות שלו אל עבר מסלול המשכנתא הנכון ביותר עבורו באופן ספציפי.

עזרה ממומחים

האפשרות לקבל ייעוץ נכון היא חשובה, במיוחד כאשר מדובר בנושאים כלכליים מהותיים - מומלץ לפנות לחברת ייעוץ משכנתאות מומלצת ומקצועית. חשוב להתנהל עם הכסף בחכמה וכאשר הסיכון הוא מאוד גדול, העדיפות היא לקבל עצות מאנשים שמבינים וגם שוחים בחומר הרלוונטי. החשיבות עולה שבעתיים כאשר מדובר בלקיחת משכנתא למען קניית דירה, שכן מרבית אזרחי ישראל שרוצים לקנות נכס צריכים לקחת סכום כסף עצום מהבנק, אותו יצטרכו להחזיר ב-30 השנים הקרובות. הלוואה שמתקבלת מהבנק היא בדרך כלל אסטרונומית ולאור יוקר המחייה, אפשר בקלות להיקלע לצרות כלכליות, אלא אם מקבלים עזרה ממומחים.

כיום יש חברות ייעוץ משכנתאות אשר מסוגלות לתת שירות חשוב מאוד עבור הרבה מאוד אנשים. יש אנשים שנרתעים מקבלת ייעוץ בתשלום וחושבים שהם יכולים לעשות הכל בעצמם. עם זאת, לקיחת משכנתא היא מאוד מבלבלת, יש להם המון סעיפים ואלמנטים שונים אשר משפיעים על גובה ההחזר, ואם עושים זאת נכון, אפשר לחסוך עשרות אלפי שקלים בראייה קדימה. משכנתא היא בעלת מגוון רחב של מסלולים, כולל מסלול צמוד מדד ומסלול שהוא אינו צמוד מדד, יש פקטורים של מט"ח ומצב כלכלי משפחתי ולכן, חשוב להשתמש בכוח הצרכני שלכם ולחפש אחר תנאי המשכנתא הטובים ביותר. יועץ משכנתאות איכותי ידע לנתח את הלווה, לייעץ לו, ולעזור לו במיקוח מול הבנק, עד שיגיע לתנאי המשכנתא הטובים ביותר.

נכס כלכלי

יועץ משכנתאות טוב הוא נכס אמיתי לאנשים המחפשים לקנות נכס. נכון, העבודה שלהם אינה זולה, אך בסופו של דבר, המטרה שלהם היא לחסוך לכם לאורך זמן במטרה להגיע לעסקה טובה מול בנקים והאותיות הקטנות שלהם, שמטרתם לגרום לאנשים להוציא יותר כסף ממה שהם צריכים - זאת הסיבה שקיימות חברות רבות לייעוץ משכנתאות. בין כל ההתלהבות של קניית דירה, חשוב מאוד לא לרוץ ולחתום על דברים שנצטער עליהם אחר כך. ייעוץ משכנתאות הוא חשוב מאוד עבור כל אחד, ללא קשר ליכולות הכלכליות, להכנסה החודשית ולעזרה מהמשפחה. קניית דירה היא המטרה הסופית של הרבה מאוד משפחות, שכן נכס כלכלי הוא חשוב מאוד בימים אלו. לכן, העדיפות היא לחפש את העזרה הנכונה, שהיא, כאמור, יועץ משכנתאות ברמה גבוהה.

מחקר מקיף

התפקיד של יועץ משכנתאות היא לבצע מחקר מקיף על הלקוח שלו, לחזות את השוק, לבצע הערכת מצב ולערוך את המשא ומתן, אם אפשר, מול הבנקים או מול הלווים החיצוניים. יועץ משכנתא מומלץ וטוב שיש לו יכולת לחתוך את סכום ההחזר והריביות בעשרות אחוזים, ולחסוך ללקוחות שלו הרבה מאוד כסף. כאשר בוחנים את הנושא של ייעוץ משכנתאות, ניתן לראות שהיועצים האיכותיים והמוכרים לוקחים כמה אלפי שקלים לתהליך, אך כאשר הם עושים את עבודתם כמו שצריך, ההחזר של ההשקעה חוזר במהרה, אפילו בחודשים הראשונים של החזר המשכנתא. בנוסף, ללקוחות יש אפשרות לבחור בין חברות גדולות של ייעוץ השקעות ומשכנתאות, לבין חברות פרטיות, בהן לבטח יקבלו יחס אישי ונעים יותר.

הדרך הנכונה

כאשר אנשים מחפשים אחר ייעוץ משכנתאות, יש כמה דרכים לעשות זאת. המלצות מפה לאוזן הן לרוב האמינות והטובות ביותר, אם כי חשוב גם לחפש כמה שיותר מידע באינטרנט, הן על היועץ והן על החברה בה הוא עובד. ישנם יועצים פרטיים וכאלו שעובדים בחברות גדולות, וזה מגיע עם יתרונות וחסרונות כפי שניתן להבין. יועץ משכנתאות איכותי מחזיר את ההשקעה שנעשתה בו בצורה מהירה מאוד, והוא חשוב בכל תהליך – מהתחלה ועד הסוף.

לפרטים נוספים אודות קורס מקיף בייעוץ משכנתאות או יזמות נדל"ן חייגו 072-394-5629