מבית הספר למוזיקה: שיר ראשון לאיש החינוך ערן כהן

בצל מה שמסתמן כיציאה ממשבר הקורונה, ערן כהן מוציא את שירו הראשון 'הגאולה האחרונה', ומבקש לנטוע תקווה ואמונה בליבם של ישראל.

ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשפ"א

ערן כהן, 44, נשוי ואב לשישה המתגורר במגרון, עובד כמורה בבית הספר 'אהל שילה' ומרצה בפני קהלים מגוונים.

"מאז ומתמיד מאוד אהבתי את שירתו של יהורם גאון, וכמובן גם את שירו 'המלחמה האחרונה', ששירי החדש מתבסס על הלחן היפיפה שהעניק לו דובי זלצר. בהופעותיו מספר יהורם, לפני ביצועו של שיר זה, כי מאז שחיים חפר הבטיח לאותה ילדה קטנה אודות המלחמה האחרונה היו לצערנו עוד הרבה מלחמות. והנה כי כן, תמיד חסרה לי נימת אופטימיות בשיר הכל כך מרגש והכל כך טעון הזה", סיפר כהן.

"לאחרונה קפצה לי בראש מעין 'גזירה שווה': מלחמה אחרונה וגאולה אחרונה. המדרש המופלא, שרבינו הגאון מרדכי אליהו זצוק"ל הרבה כל כך להזכיר אודות הגאולה האחרונה שאין אחריה צער ושעבוד מלכויות - הדהד שוב ושוב במוחי. דברי חז"ל המרגשים על גדלותם של ישראל המתבטאת בין השאר בכך שהם ממעטים עצמם לפני הקב"ה בשעה שמשפיע להם גדולה - שבו ועלו במחשבותיי.

"בזכות כך התיישבתי בחדר המורים של בית הספר 'אהל שילה' בו אני מלמד", מספר כהן, "והמילים החלו לזרום מאליהן מן הלב אל הדף. בנוסף לכך, בתחילת השיר בחרתי להקריא את הפסוק ושני המדרשים העוצמתיים הללו, על מנת להכניס את המאזינים לאווירה המתאימה. אני מקווה שהשיר יחזק ויעודד אנשים רבים, וכמובן ינעם לאוזניהם''.