מאבדת סבלנות: פייסבוק תמחק פייק על חיסונים

פייסבוק הודיעה כי תמחק כל פוסט שיכלול חדשות מזוייפות או מידע מוטעה על כל סוגי החיסונים.

ניסן צור - ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשפ"א

מאבדת סבלנות: פייסבוק תמחק פייק על חיסונים-ערוץ 7
חיסון נגד קורונה
צילום: ISTOCK

למרות שחלפו שבועות ארוכים מאז החלו תהליכי החיסון במרבית מדינות העולם, חשבונות פייסבוק וטוויטר רבים עדיין ממשיכים להציג חדשות מזוייפות ומידע שגוי על החיסונים, וגורמים לבהלה אצל רבים החוששים להתחסן. כעת יוצאת פייסבוק למאבק בתופעה.

ראשי פייסבוק הודיעו כי ימחקו את החשבונות שיציגו חדשות מזוייפות או מידע מוטעה, כחלק ממדיניות חדשה שנועדה להילחם בתופעה המתרחבת. גם אינסטגרם תנקוט בצעד דומה ותמחק כל פוסט או חשבון שיפרסם מידע מזוייף על חיסונים.

על פי ההודעה, מדובר בצעד שלא נוגע לחיסוני הקורונה בלבד, אלא למידע מוטעה גם על כל סוגי החיסונים האחרים.

רשת CNN בדקה ומצאה כי ארבע מתוך עשר התוצאות הראשונות של המילה "חיסון" באינסטגרם הן של חשבונות השייכים לקבוצות המתנגדות לחיסונים ומפרסמות מידע שנועד להרתיע אנשים מלהתחסן, לרבות טענה כי החיסונים יגרמו לאוטיזם.

"נתחיל לאכוף מיד את המדיניות הזו, תוך התמקדות מיוחדת בדפים, קבוצות וחשבונות המפרים את הכללים האלות. אנו נמשיך להרחיב את האכיפה בשבועות הקרובים", אמר גיא רוזן, האחראי על התוכן בפייסבוק.

הרשת החברתית עדכנה מספר פעמים את המדיניות שלה בנוגע לפוסטים המכילים מידע מזוייף או שגוי בנוגע לחיסוני הקורונה, כאשר בחודש אפריל בשנה שעברה הוסיפה לצד פוסטים על נגיף הקורונה עובדות מטעם המרכז האמריקאי לבקרת מחלות, ובחודש דצמבר החלה להסיר פוסטים שכללו מידע מזוייף על הנגיף, לרבות טענות כי הממשלות ישתילו שבבים בגופם של בני אדם ביחד עם החיסון או כי מסיכת הפנים אינה מגנה מפני הידבקות.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il