הנשיא ראובן ריבלין לחיילים שסיכלו פיגועים: ''אנחנו גאים בכם''

נשיא המדינה נפגש עם חיילת ושני חיילים שסיכלו לאחרונה פיגועי טרור ותקף את החלטת בית הדין הבינלאומי בהאג.

ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשפ"א

הנשיא ראובן ריבלין לחיילים שסיכלו פיגועים: ''אנחנו גאים בכם''-ערוץ 7
ריבלין והחיילים
צילום: מארק ניימן / לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש עם שלושה חיילים שסיכלו פיגועי טרור בתקופה האחרונה: רב״ט ליאן הרוש שהותקפה על ידי מחבל נאבקה בו ויחד עם סמ״ר י' מפיקוד העורף סיכלו אירוע טרור בצומת גיתי אבישר, ורב"ט ע', לוחם בחטיבת כפיר שסיכל אירוע טרור בצומת גוש עציון.

הנשיא שיבח את החיילים על כך שביצעו את עבודתם, באחריות ובמסירות, ואמר: "לפעמים גם המובן מאליו צריך להיאמר. אנחנו גאים בכם על כך שעשיתם את המוטל עליכם".

הנשיא שמע מליאן על היותה חיילת בודדה שמשפחתה נותרה באנגליה ואמר לה בחום: "אני יודע שאחרי מה שעברת כל מה שרצית זה לקבל חיבוק מהבית, מהמשפחה שנמצאת מעבר לים. היום את בבית, את בחיק המשפחה, וכולנו - כל עם ישראל - מאמצים אותך אל ליבנו בחיבוק גדול. אנחנו המשפחה שלך".

הנשיא התייחס להחלטת בית הדין הבינלאומי בהאג ואמר: "האירועים שניהלתם במקצועיות ובנחישות, במצב של סיכון חיים ממשי, מבטאים את המציאות המורכבת שאנו חיים בה, ואת הצורך היומיומי שלנו להגן על עצמנו. תגובתכם האמיצה היא הוכחה ברורה לצדקת דרכנו, במיוחד בימים אלה בהם אנחנו נאלצים להתמודד עם הטענות המנותקות המופנות כלפי מדינת ישראל על ידי גופים בינלאומיים דוגמת בית הדין בהאג.

''זוהי הזדמנות נוספת לומר שמדינת ישראל דוחה את החלטת בית הדין בדבר סמכותו השיפוטית לדון בסוגיה הפלסטינית. בית הדין בהאג הוקם כדי לטפל בזוועות החמורות שמתרחשות בעולם, ולא כדי לרדוף מדינות דמוקרטיות בעלות מערכת משפט עצמאית ויעילה. אנחנו, מצדנו, נמשיך לנקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי להגן על מדינת ישראל ועל חיילי צה"ל מפני החלטה פוליטית פסולה זו''.

''יקיריי, אל תתנו לאף אחד לרפות את ידיכם. המשיכו לעשות את עבודתכם נאמנה, לשמור על עצמכם ועלינו מתוך דבקות ברוח צה״ל - שליחות, דבקות במשימה וחתירה לניצחון, כמו גם שמירה על טוהר הנשק והכרה בערכם המקודש של חיי האדם. זו דרכנו. תודה לכם", הוסיף ריבלין.