יעקב דבר מחסן את המורה שלו
יעקב דבר מחסן את המורה שלו צילום: גלעד מלול

יעקב דבר, תלמיד ישיבת ההסדר המאירי שמתנדב במד"א, יצא לחסן את הצוות החינוכי שלימד אותו שנה קודם לכן בישיבה התיכונית והרגיש שבכך סגר מעגל.

דבר הוא תלמיד שיעור א' בישיבת ההסדר שמתחילת מבצע החיסונים הצטרף לצוותים הרפואיים שמחסנים בימים אלו את אזרחי ישראל.

בשבוע שעבר נקרא דבר לצאת לחסן בעיר אשדוד, בה הוא גר מאז שעלה לארץ מבלגיה לפני ארבע שנים, במתחם קופ"ח כללית.

בזמן החיסונים חיסן דבר מספר מורים ואנשי צוות מישיבת אמי"ת אשדוד, בה למד עד שנה שעברה. דבר סיפר כי הוא בחר להתנדב במד"א במסגרת המחויבות האישית, אבל מהר מאוד זה כבר נהיה משהו גדול ומשמעותי עבורו והוא החל להשקיע בו הרבה מעבר למחויבות. "כשחיסנתי את הצוות שלימד אותי בישיבה התיכונית הרגשתי סיפוק וגאווה- מעין סגירת מעגל. זו זכות גדולה", אמר.

על הלימודים בישיבת המאירי אמר: "הלימודים בישיבת המאירי מאוד חיוביים ובונים קומה בנפש למרות שלא יצא לנו להיות הרבה בישיבה בגלל התפשטות המגיפה. השיעורים מועברים בזום על אף הקושי והריחוק מבית המדרש והחברים. מה שמשך אותי אל המקום זה השילוב של הקודש עם החול. לימוד תורה, שירות צבאי ולהמשיך לשליחות של מחנך בישראל".

"יעקב הצדיק, מהמיוחדים שבבוגרי ישיבת אמית אשדוד, גדל והתחנך על עולם של חסד ואחריות חברתית", אמר הרב אלעד פורטל, מנהל התיכון בישיבת אמי"ת אשדוד אשר היה המחנך של יעקב בכיתות י"א וי"ב. "היום, אנחנו זוכים בצורה הכי כנה לקצור ברינה פירות טובים שלנו, ולהתחסן מפני הנגיף על ידי בוגרנו היקר".

הרב משה טוביאנה, הר"מ של יעקב בישיבת ההסדר המאירי: "ישיבת המאירי מחנכת לגידול תלמידים יראי שמים שידעו לגשת לעשיה ערכית מתוך עולם הקודש. אני גאה בתלמידי יעקב שמיישם את התורה של בית המדרש שלנו, ומאיר בעשייתו המיוחדת את עולם המעשה".