אביחי מנדלבליט: אין דבר כזה מדינת פלשתין לפי המשפט הבינלאומי

היועץ המשפטי לממשלה התייחס בוועידת בשבע וערוץ 7 להחלטת בית הדין בהאג. "אין סיכון מיידי לאף ישראלי''.

ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשפ"א | עודכן: 17:10

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מתייחס להחלטת בית הדין הבינלאומי בהאג ואומר כי היתה מאכזבת ומיותרת.

"צריך להצטער על ההחלטה הזו, החלטה מאכזבת של דעת הרוב לא החלטה מעמיקה של דעת הרוב ואני קראתי אותה בעיון. אני מציע לקרוא את דעת המיעוט שהוא אב בית הדין, הוא מתאר ומפרש את הדברים בדיוק כמו שאנחנו תיארנו אותם - אין דבר כזה מדינת פלשתין לפי המשפט הבינ"ל, אמרו את זה 8 מדינות משמעותיות שהצטרפו לעמדה שלנו ומלומדים בין לאומיים על פי הסכמי אוסלו אין דבר כזה מדינת פלשתין אין לה גבולות על פי הסכמי אוסלו ואין לה שום סמכות לשפוט ישראלים זה החלטה מצערת ושגויה של דעת הרוב", אמר מנדלבליט בראיון ליו"ר קבוצת 'בשבע' דודו סעדה בוועידה השנתית 'ישראל 2030' של 'בשבע' וערוץ 7 במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים.

מנדלבליט אינו חושש בשלב זה מסיכון מיידי לישראלים בעקבות ההחלטה. "חשוב להגיד שעדיין לא נפתחה חקירה אני לא רואה סיכון מיידי לאף ישראלי. אנחנו עושים הכנות למקרה שכן תיפתח חקירה".

לדעתו, "בית הדין הזה הוקם כדי להילחם בזוועות יש זוועות בעולם, מדינת ישראל לא מבצעת זוועות, יש לנו דיני מלחמה יש לנו בית משפט מפואר שהוא שם דבר בכל העולם בעניין שלטון החוק, זה דבר מתמיה דווקא למדינה כזאת לקבל החלטה כזאת אני מקווה שזה לא יבוא לידי ביטוי בחקירה".

הראיון המלא עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ישודר מחר במסגרת וועידת בשבע באתר ערוץ 7.