אורית סטרוק: מקום חמישי - הלם אמיתי

מועמדת מפלגת הציונות הדתית סיפרה מדוע היא מרעננת את חשבון הפייסבוק שלה ומגלה מעט על מאחורי הקלעים של ערב סגירת הרשימות.

אורית סטרוק , כ"ז בשבט תשפ"א

אורית סטרוק: מקום חמישי - הלם אמיתי-ערוץ 7
אורית סטרוק
צילום: יח"צ

טוב, הגיע הזמן לרענן את דף הפייסבוק שלי. שדומם כבר בערך שנה. למה בעצם הדממתי אותו?

בעיקר בגלל התפקיד: בין הבחירות אני עסוקה בניהול שדולת ארץ ישראל בכנסת, תפקיד שמחייב אותי להיות כמה שיותר מאחורי הקלעים וכמה שפחות בפרונט. האמת? הכי מתאים לי.

מקום 5 הוא מבחינתי שוק. הלם אמיתי.

בגלל הקריטיות של הבחירות האלה, והצורך גם להיכנס לכנסת בכוח משמעותי וגם לדעת לתת שם עבודה ברמה מאד טובה, וכמובן בגלל הרצון הגדול לאחדות מצד אחד והמורכבות הבלתי-נתפסת בדרך לאחדות הזאת (בית יהודי, עוצמה, רבנים, אלף ואחד פעילי ציבור שכל 1 מהם יודע בדיוק איך צריכה הרשימה להיראות וכו') - החלטתי כבר לפני כמה שבועות שאני שמה את עצמי בצד. לגמרי ועד הסוף.

הודעתי לבצלאל שמבחינתי יש לו יד חופשית לחלוטין בסידור הרשימה, וביקשתי רק שתהיה מגוונת, אטרקטיבית, ובעלת יכולת עשיה גבוהה במגוון תחומים. אמרתי לו שמצדי הוא יכול לשים אותי בכל מקום שיבחר, או לא לשים בכלל. כל עוד הוא עומד ביעדים האלה.

ככל שהמגעים הפוליטיים התקדמו, כך יותר ויותר היה ברור לי שאמצא את עצמי במקום 9-10, ואולי בכלל לא. הייתי באמת שלמה עם זה. הקפדתי לא להזכיר את עצמי בשום דרך, וגם כמעט לא להתערב (מלבד בנושאים עקרוניים) כי הבנתי כמה קשה גם בלי הנדנודים שלי...

ואז, בחמישי בלילה פתאום הכל השתנה. הוציאו אותי מבישולי שבת במטבח - לטוס לכנסת כדי להיכנס לרשימת.... הליכוד!

בום ראשון. קשה לעיכול אבל אין זמן לעכל. חייבת לצאת לדרך כי זו פרוצדורה שעוד צריך להספיק... אני טסה לכנסת, ושוב...הכל משתנה: הליכוד רוצה רק את אופיר סופר... אורית סטרוק כנראה לא באה להם בטוב. מילא. ואז, רגע לפני הגשת הרשימות - מודיעים לי שאני מספר 5...

שוק, תאמינו לי. הלם ממש.

שונה מכל מה שחשבתי, תכננתי והתכוננתי נפשית... עכשיו אני צריכה לאתחל את עצמי (ואת דף הפייסבוק) למצב החדש הזה. ולנסות לתת בו את המקסימום, כי מה לעשות, זה באמת קריטי ואנחנו חייבים להצליח.

ומה הכי מצחיק? שכל הדרך חזרה הביתה אני מקבלת הודעות מכל מיני אנשים: איך ההוא או ההיא עקפו אותך?! וכדו'. עקפו? התחושה שלי ממש הפוכה. איך פתאום הוקפצתי ממקום 9-10 למקום 5 בלי לבקש את זה בכלל, בלי לחשוב על זה אפילו.

מה שכן, בצלאל בהחלט עמד בתנאי האחד והיחיד שהצבתי לו. הביא רשימה באמת מצוינת, ב"ה.

בע"ה נתאמץ יחד, וגם נצליח.