השרים אישרו: הלימודים יחודשו חלקית

מיום חמישי יתחדשו הלימודים בגנים, בכיתות א'-ד' ביישובים ירוקים וצהובים ובחלק מהיישובים הכתומים. תלמידי י"א וי"ב יישארו בבית.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשפ"א

השרים אישרו: הלימודים יחודשו חלקית-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

קבינט הקורונה אישר הערב (שלישי) חזרה חלקית ללימודים ברחבי הארץ באופן חלקי.

על פי המתווה כיתות א'-ד' ייפתחו ביישובים ירוקים, צהובים וביישובים כתומים שהציון במודל הרמזור נמוך יחסית ושיעור המתחסנים בהם גבוה.

הערים שעומדות בתנאים הללו ובהם ייפתחו הלימודים הן טירת הכרמל, כפר יונה, כרמיאל, מבשרת ציון, נס ציונה, סביון, קריית מוצקין, רמת גן, רמת ישי ורעננה.

בניגוד למתוכנן תלמידי י"א וי"ב לא ישובו ללימודים וימתינו לשלב הבא של פתיחת הסגר.

שר החינוך יואב גלנט הציג בישיבה תסריט קשה לפיו פתיחה מלאה של מערכת החינוך תתאפשר לכל המוקדם באמצע השנה הבאה. "במצב הזה עם כל ההערכה והכבוד שלי והרצון לתת עדיפות למערכת החינוך, אני לא יכול לקחת סיכונים על בסיס נתונים שאני לא מספיק יודע. ולכן אני חושב שאנחנו צריכים להיות זהירים ולהפעיל לפי הקריטריונים של משרד הבריאות", דברי גלנט.

ראש הממשלה דחה ליום חמישי את הדיון על פתיחת המסחר, חרף דרישת כחול לבן לדון בנושא.

שרי הקבינט גם אישרו כי מחוסנים ומחלימים שנכנסים לישראל יחוייבו בביצוע בדיקת קורונה והצגת תוצאה שלילית לבדיקה שנערכה 72 שעות לפני ההמראה, וכן בדיקה נוספת בזמן הנחיתה. יודגש כי לאחר בדיקות אלו המחוסנים והמחלימים יהיו פטורים מבידוד.

כמו כן, תתאפשר עליה למטוס של אדם שבא במגע עם חולה מאומת, רק לאחר שסיים בידוד של 10 ימים ושביצע שתי בדיקות קורונה שתוצאותיהן שליליות במועדים הקיימים בחוק כיום.

התקנה תיכנס לתוקפה בתוך 96 שעות למטרת היערכות למחלימים ולמחוסנים.