השרה גמליאל: "המפלגה של סמוטריץ' תהיה בממשלה, אנשים פרסונליים אולי לא יהיו"

השרה להגנת הסביבה התייחסה בועידת ישראל 2030 להתקרבות הליכוד לערביי ישראל והסבירה: אמירת 'הערבים נוהרים' התמקדה ברשימה המשותפת.

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשפ"א

השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, התראיינה לקובי פינקלר בועידת ישראל 2030 של 'בשבע' וערוץ 7 במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים.

על ההתקרבות של מפלגת הליכוד לאזרחים הערבים אמרה גמליאל: "מי שקידם איתי את התוכנית של הקצאת כספים לערבים זה ראש הממשלה נתניהו. האמירה של ראש הממשלה בבחירות 2015 שהערבים נוהרים התמקדה יותר ברשימה המשותפת. אנחנו קוראים לאזרחים הערבים להצביע לליכוד. מי שקידם את צמצום הפערים מול האוכלוסייה הערבית זה אנחנו".

לגבי הצירוף של סמוטריץ' ובן גביר לממשלה בראשות הליכוד ציינה: "צריך להבין שאנחנו מנהלים מערכת בחירות מאוד מורכבת. המפלגה של סמוטריץ' בהחלט תהיה בממשלה, סמוטריץ' היה שר מצוין. יחד עם זאת יהיו אנשים פרסונליים שאולי לא יהיו חלק מהממשלה".

בעניין המפלגות שמתמודדות מול הליכוד אמרה גמליאל: "צריך את ראש הממשלה שיהיה חזק כדי שתהיה ממשלת ימין חזקה. כל הסקרים מעידים שזה או יאיר לפיד או נתניהו. לא מפלגות שמתיימרות להציג את עצמן ימין אבל הפוטנציאל שיתוף הפעולה שלהם זה מרצ ואפילו הרשימה המשותפת. הלוואי שבמדינת ישראל יהיו כבר שתיים או שלושה מפלגות גדולות, בלי רסיסי מפלגות שחוץ מנזק לא עושות שום דבר".

בנוסף התייחסה גמליאל להתנהלות החרדית בזמן הקורונה ואמרה: "ההלוויות ההמוניות בבני ברק מקוממות אותי, אבל עושים עוול שבאים להגדיר את כל החרדים כמקשה אחת. אנחנו שומעים את כל הקולות של ההנהגה החרדית בפוליטיקה, כולם מגנים את זה. יש פלגים בחברה החרדית ששם רואים בצורה בוטה את אי ההתייחסות שלהם לסגרים שגורמת לפגיעה בנפשות. כשמסתכלים בכל הסיטואציה אי אפשר לעשות עוול ולצבוע אוכלוסייה שלמה".