עומר ינקלביץ' ביקרה באיתמר: "הופכים את התלמידים לסיירת של אלופים"

השרה עומר ינקלביץ' ביקרה בישיבה הכפרית חיצים בישוב איתמר ושיבחה את התלמידים וצוות ההוראה.

ערוץ 7 , כ"ז בשבט תשפ"א

עומר ינקלביץ' ביקרה באיתמר: "הופכים את התלמידים לסיירת של אלופים"-ערוץ 7
השרה ינקלביץ' בישיבת חיצים
צילום: דוברות

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' סיירה היום (שלישי) בישיבה הכפרית חיצים שבאיתמר וביקשה לבדוק מקרוב את התמודדות סגל החינוך עם מגפת הקורונה.

הישיבה הכפרית חיצים המשיכה בפעילותה גם בתקופת הסגר, עקב היותה 'כפר נוער' והמשיכה לחנך את תלמידי הישיבה.

ראש הישיבה, הרב שי סויסה הציג את ההשקפה החינוכית של הישיבה ואת ההצלחה הרבה בחינוך הנוער הדתי: "האמון שאנו נותנים בכל תלמיד ותלמיד מצמיח לישיבה בוגרים שהם מנהיגים הפועלים למען הכלל ומשפיעים בכל התחומים", אמר הרב סויסה.

בסיום הביקור מסרה השרה ינקלביץ', "בסוף אנחנו עובדים עם המתנות שהקב"ה נתן לנו'" - כך אמר לי אחד המחנכים בסיור שערכתי היום בישיבת חיצים שבאיתמר. מעורר השראה לראות תלמידים שמגיעים עם הפרעות קשב וריכוז וקשיי למידה, ובהדרכת הצוות צומחים ומלבלבים. ממש לאחרונה סיים אחד הבוגרים קורס מג"דים - פשוט מדהים".

"אותם תלמידים שהמערכת ויתרה עליהם, והיו נאלצים להיפלט מהמערכת, הם בדיוק התלמידים אותם מגלים ומטפחים המחנכים. עם עבודה צמודה, מסעות כושר קרבי, העצמה אישית ועבודה חקלאית, בחיצים הופכים את התלמידים לסיירת של אלופים. כל הכבוד לכם", סיכמה השרה.

לאחר הביקור כתבה ינקלביץ' בחשבון הפיסיבוק שלה, "כמה סמלי שבערב שבת, בשעה שעם ישראל מברך ומקבל את מלאכי השלום, בחרו אנשי בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג להודיע על החלטתם לאפשר לחקור את מדינת ישראל על פשעי מלחמה. אין החלטה מנותקת יותר מהמציאות, מהמוסר שלנו ומהנעשה בשטח. יצאתי לסיור בשומרון, לצפות מקרוב ב'פשעי המלחמה' המדוברים".

"באזור התעשייה ברקן, ביקרתי במפעל ׳אימפרטק׳ - מפעל לייצור חליפות מגן לצוותים רפואיים, המספק תעסוקה לישראלים ולפלסטינים תושבי הסביבה. מפעל ציוני, שאנשיו הפכו את המקום לאכסניה בזמן הסגר הראשון, כדי לאפשר לפועלים הפלסטינים להמשיך ולעבוד , ע"מ שפרנסתם לא תיפגע", הוסיפה השרה.

"לאחר מכן ביקרתי בישיבת 'חצים' שביישוב איתמר. אנשי חינוך מהמעלה הראשונה, שמוסרים את נפשם למען נוער בעל קשיי למידה והפרעות קשב. אלמלא ישיבת 'חצים', מי יודע לאן היו התלמידים מתגלגלים. נחשפתי למסלול יצירתי, שכולל מסעות ברחבי הארץ, כושר גופני ועבודה חקלאית. בזכותם, הבוגרים מצליחים למצות את הפוטנציאל. ולאחרונה, אחד מהם סיים קורס מג''דים", כתבה.

"זוהי המציאות האמיתית המתרחשת ביהודה ושומרון. זוהי הבשורה של מפעל ההתיישבות: דו קיום, פרנסה גם ליהודים וגם לערבים, קידום אוכלוסיות, סיוע לחלשים, והכל מתוך אמונה והרבה עמל של אנשי חזון. אלף החלטות אנטישמיות של מוסדות בינלאומיים לא ישנו את המציאות", סיכמה ינקלביץ'.