אביחי מנדלבליט: התבטאויות ואמירות מתלהמות לא ירתיעו אותנו, ליאת בן ארי עושה עבודה מצוינת

היועמ"ש מנדלבליט בועידת ישראל 2030: "מה שמדאיג זה התבטאויות שתוקפות את מערכת החוק והתקפות אישיות נגד אוכפי החוק העיקריים"

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשפ"א

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התראיין ליו"ר קבוצת 'בשבע' דודו סעדה בועידת ישראל 2030 של 'בשבע' וערוץ 7 במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים.

בראיון נדיר, היועץ מנדלבליט התייחס לכל הסוגיות הבוערות שעל הפרק. ביחס לתיקי נתניהו אמר: "אני לא מתכוון להתייחס לתיק הרלוונטי שאתה מדבר עליו, הוא צריך להתברר בבית המשפט.

''אני כן ממליץ לקרוא את כתב האישום, כדאי גם להקשיב לדברים שנטענים בבית המשפט, בקרוב יהיו נאומי פתיחה וכדאי גם להקשיב לטענות. חשוב לי להגיד שאת התיק הזה מבחינה תהליכית ליווה הצוות הטוב ביותר של הפרקליטות הרבה אנשים."

על דה לגיטימציה שעושים לדבריו למעורבים בתיקי נתניהו אמר מנדלבליט: "חשוב לי להגיד שאת התיק הזה מבחינה תהליכית ליווה הצוות הטוב ביותר של הפרקליטות הרבה אנשים. כן חשוב לי להגיד שיש ניסיון לעשות דה לגיטימציה אישית לחלק מהמעורבים והנוגעים בדבר, בראש ובראשונה לליאת בן ארי שעומדת בראש צוות התביעה, היא עושה עבודה מצוינת, אני נותן לה את מלוא הגיבוי לדרך שבה היא פועלה ומלווה את הדברים. אני לא יכול להוסיף מעבר לכך כי התיק תלוי ועומד בבית המשפט. אין ממה לחשוש."

"לצד הדברים האלה", הוסיף היועמ"ש, "מה שמדאיג זה התבטאויות שתוקפות את מערכת החוק ולא היו בעבר, זה התבטאויות מתלהמות והתקפות אישיות נגד אוכפי החוק העיקריים. ביקורת זה בסדר, להגיע למצב של התבטאויות ואמירות מתלהמות שמגיעות למצב של הסתות ולראות את התובעת הראשית מסתובבת עם מאבטחים ודברים לא ראויים שמוטחים בזה זה מצב שמאוד מדאיג. אבל זה לא ירתיע, לא אותה, ולא אותי, אנחנו נמשיך לשמור על שלטון החוק במדינת ישראל."

מנדלבליט התייחס גם לשרים בתוך הממשלה שמותחים עליו ביקורת ואמר: "יש בודדים שבעיניי שחורגים מהביקורת הלגיטימית שמדברים בצורה לא ראויה אבל אני לא הולך ללמד את השרים איך להתבטא. החלק הארי של השרים יש יחסי עבודה תקינים טובים זה בסדר שיש ביקורת עליי ואני לא חף מטעויות."

בעניין הפריטטיות של הממשלה הוסיף: "חס וחלילה שום דבר זה לא פוליטי. העמדה הזאת כבר הוצגה באוגוסט 20, על דיון בסוגיה דומה. אני לא חוקקתי את החוק, זאת פרשנות פשוטה של חוק היסוד."

היועמ"ש התייחס גם לפולמוס סביב הייעוץ המשפטי במשרדי הממשלה וציין: "תפיסת העולם שלי ואני מאמין שזאת התפיסה של הייעוץ המשפטי של מדינת ישראל. שמי שנבחר למשול זה נבחרי הציבור ומי שקובע את המדיניות זאת הממשלה ונבחרי הציבור, זה לא התפקיד שלנו המשפטנים אנחנו לא אמורים להיות שם. התפקיד שלנו זה לסייע בידם לעשות זאת בצורה הטובה ביותר".

דודו סעדה וד"ר אביחי מנדלבליט
צילום: משה ביטון