בצלאל סמוטריץ': נתניהו בלם כל תיקון במערכת המשפט, אני לא סומך עליו

יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית' בועידת ישראל 2030: הקורונה חשובה והפרנסה היא חשובה, אבל אנחנו לא שמים שום דבר בצד.

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשפ"א | עודכן: 13:20

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' התראיין לעיתונאי יוני קמפינסקי בועידת ישראל 2030 של 'בשבע' וערוץ 7 במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים.

במהלך הראיון התייחס סמוטריץ' לליל סגירת הרשימות לכנסת והעובדה שלא התחבר לבסוף עם הבית היהודי: "אני מצטער מאוד על התוצאה. כשיצאתי לדרך היה לי ברור שהחיבור הראשון והטבעי צריך להיות עם הבית היהודי, חגית נבחרה בשביל זה. אני לא יודע להסביר מה קרה שם. עשיתי מה שאני יכול כדי שזה יצליח".

על ראש הממשלה נתניהו והרפורמה הדרושה במערכת המשפט אמר סמוטריץ': "נתניהו במשך שלוש עשרה שנים התגאה בזה שהוא בלם כל ניסיון לתקן את מערכת המשפט, ולכן אני לא סומך עליו. אנחנו חייבים להיות גדולים, חזקים ומשמעותיים כדי לוודא שהממשלה הבאה תהיה ממשלת ימין. איך שלא מסתכלים על המספרים, אם אנחנו לא נהיה בכנסת גדולים ומשמעותיים אין בכלל ממשלת ימין".

לשאלה האם הוא חושש לא לעבור את אחוז החסימה ענה סמוטריץ': "בסקרים עכשיו אנחנו מעליו. החיבור שיצרנו עם עוצמה הוא חיבור טוב שמוציא אותנו ממרחב הסכנה. סטטיסטית לציונות הדתית יש מאה אחוז מעבר של אחוז החסימה, כי יש לנו בייס. יש בסוף שרוצה שיהיה מי שייצג את ערכיו בכבוד".

כשנשאל האם הוא פונה גם לקהלים נוספים השיב: "יש לנו פוטנציאל מאוד גדול מחוץ לציונות הדתית בקהלים שמזדהים עם הערכים שלנו – ציבור מסורתי וימני שרוצה את תיקון מערכת המשפט, יש גם ציבור חרדי שרואה בנו כתובת".

על ההבדל בינו לבין ימינה אמר סמוטריץ': "יש לנו מחויבות גדולה לציונות הדתית ולממשלת ימין. אנחנו בניגוד לאחרים אומרים בצורה חד משמעית שאנחנו חותרים להקים ממשלת ימין עם השותפים הטבעיים שלנו במחנה הלאומי. ממשלה הומוגנית שכמה שיותר שותפים שלה חושבים כמונו מה טוב ונכון במדינת ישראל בזהות היהודית, בתיקון מערכת המשפט, בחיזוק ההתיישבות והריבונות ובהוצאת המסתננים.

''הקורונה חשובה והפרנסה היא חשובה, אבל אנחנו לא שמים שום דבר בצד, אין לנו פריווילגיה לעשות את זה. אני קורא לציבור לא להצביע למפלגות שלא מתחייבות לחתור להקמה ולשותפות בממשלת ימין".