ועידת ישראל 2030: עומר ינקלביץ'ועידת ישראל 2030

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' התראיינה ליוני קמפינסקי בועידת ישראל 2030 של 'בשבע' וערוץ 7 במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים.

ינקלביץ' התייחסה למפלגת כחול לבן ממנה פרשה ואמרה: "מה שעשה בני גנץ הוא דבר משמעותי הוא הביא לשולחן מקבלי ההחלטות אנשים שמגיעים מאוכלוסיות שונות, גם הביא מיעוטים. היה חשוב שיח מאחד ומשמעותי, עד היום אני מאמינה בזה מאוד. כשהבנתי שיש פערים שהולכים וגדלים בחרתי לקחת צעד אחד אחורה".

"אני מאוד מכבדת את ההזדמנות שניתנה לי ואני מאוד מעריכה ומוקירה את זה", הוסיפה ואמרה, "פרשתי כי הפערים הלכו והתעצמו, תם ולא נשלם. קיבלתי הצעות ממפלגות אחרות, חשבתי שזה לא נכון לעשות את זה בעת הזו. לא צריך לירוק לבאר ששותים ממנה. הפוליטיקה היא כלי כדי להשפיע השפעת רוחב. אני נשארת בזירה הציבורית, אשתדל להשפיע בכל מקום שאהיה".

לאחרונה הייתה ינקלביץ' פעילה בעניין הסדרת התתיישבות הצעירה אך המהלכים כשלו. "אני הסתכלתי לאנשים בעיניים", היא סיפרה, "וראיתי את המצוקה והכאב, לצערי זה לא צלח בסוף. זה היה סוג מסוים של שבר עבורי. היו עוד פערים, לדעתי אדם צריך לעמוד סביב האידיאולוגיה. מתפללת ומייחלת ליום שנוכל להגיד הסדרנו".

השרה סיפרה גם על המשמעות הייחודית של משרד התפוצות: "החברה הישראלית קצת מנותקת מהאירוע הזה שנקרא יהדות התפוצות. זה קשר אסטרטגי סופר מהותי. התקופה של הקורונה היא באמת קשה. אנחנו במצב הישרדותי ופה החברה הישראלית דואגת. אבל ביום שאנחנו מבינים שעניי ביתך זה האחים שלך בתפוצות - זה אחריות שלנו. הקשר הוא קשר שבאמת צריך לטפח ואני מקווה שהשרים שיבואו אחריי יבינו את זה".

לסיום, שאלנו את השרה גם על ההתמודדות של הציבור החרדי עם משבר הקורונה. "בציבור החרדי הרוב מתחסנים, בטח באחוזים גבוהים ממה שפורסם", הבהירה ינקלביץ', "הרבה פעמים התקשורת עושה עוול לציבור החרדי. בסוף העימותים הם עם הרדיקליים, בין אם בציבור הכללי בין אם בציבור החרדי. גם לראות את הטיילת בשבת בחוף הים לא היה פשוט, גם ההלוויות היה לא פשוט. ההסברה בציבור החרדי אמורה להיות קריטית כי אין להם טלוויזיה ומדיה ורק שלושה אחוזים מתקציב ההסברה של המדינה הוקדש למגזר החרדי בזמן שהם 13 אחוזים".