ועידת ישראל 2030: חזון 2030ועידת ישראל 2030

כחלק מועידת ישראל 2030 של 'בשבע' וערוץ 7 במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים, נערך פאנל בנושא 'חזון ישראל 2030'.

את הפאנל הנחה העיתונאי ניצן קידר והשתתפו בו איש העסקים רמי לוי, מנכ"ל אורבונד אודי בן אורי ויו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בירושלים עמיר שקד

"אמנם כרגע שוק התעופה מושבת", אמר רמי לוי, "בכל העולם זה ירד באזור ה80-90 אחוז. אני מאמין שברגע שזה יפתח יהיה שינוי. אני וחברת התעופה נאפשר גם לאלו שקשה להם לטוס לחו"ל".

"אנחנו נעשה הכל", הבטיח לוי, "כדי שגם מי שמתקשה יוכל לצאת לנופש ולהנות. אני רואה את התעופה כמו בקבוק שמפניה שמנערים אותו וברגע שפתוחים הוא מתפוצץ. כולם היום רק מחכים לצאת לחופשה. כולם מתגעגעים לנופש בחו"ל ואני חושב שאחרי שהשמיים ייפתחו ואחרי שהקורונה תיגמר זה ילך לכיוון טוב וחיובי. האג'נדה שלי היא שגם מי שלא יכול להרשות לעצמו לטוס, בזכות רמי לוי יצליח לטוס. הפנטזיה שלי להיות החברה הלאומית של ישראל".

מנכ"ל אורבונד אודי בן אורי דיבר על עתיד הבנייה בישראל ואמר: " כשנכנסים למיזם של בניה דבר ראשון בודקים עלות מול תועלת. לוחות הגבס הם פתרון נהדר. כבר משלב התיכנון שאתה מתכנן בניין עם מחציות גבס בין החדרים, אתה מוריד מהמשקל של הבניין, ואז כל העלות של בטון וברזל יהיו בעלויות הרבה יותר נמוכות. גם עבודות הריצוף בבית הרבה יותר זולות. גם העבודה הרבה יותר מהירה עם לוחות גבס בין חדרים מאשר בלוקים. במדינה חסר כוח אדם לעבודות רטובות, ברגע שעובדים עם לוחות גבס ישר יש את הקירות במצב הסופי שלהם. היתרונות בלוחות גבס זה שאתה יוכל לעשות כל דבר שאתה רוצה כמו נישות וספריות. יתרון נוסף הוא שברגע שהמשפחה מתרחבת ומשתנה - למשל הילדים עוזבים את הבית ואתה רוצה סלון גדול יותר, בעזרת הגבס ניתן בקלות לשנות את תצורת הבית - גם מבחינת מהירות וגם מבחינת העלות. דבר נוסף שמקבלים כשבונים מחיצות גבס בין חדרים זה עניין רעידות האדמה. הקיר הרבה יותר גמיש, ובמקרה של רעידת אדמה יש פחות נזק".

רמי לוי התייחס לקניות האונליין והוסיף: "זה לא סוד שהעתיד הולך לקנייה המקוונת. ראינו את זה גם לפני הקורונה כי הדור מתחלף. מכאן ועד לתחליף לקנייה פיזית אני לא מאמין שזה יקרה. אני מאמין שעד סוף שנת 2030 עשרים עד עשרים וחמש אחוז ממוצרי המזון של מדינת ישראל יהיו באונליין. אבל נראה שאנשים יקנו גם שם וגם בסופר בפועל".