לסער ולבנט אין שום סיכוי שבעולם להקים ממשלה

יו"ר ש"ס בוועידת ישראל 2030: "אני לא מעלה על דעתי שנפתלי בנט, איילת שקד ומתן כהנא יעשו גוש חוסם ביחד עם הרשימה המשותפת ומרצ".

ערוץ 7 , כ"ח בשבט תשפ"א

שר הפנים אריה דרעי, יו"ר מפלגת ש"ס, התראיין לעורך עיתון בשבע עמנואל שילה בועידת ישראל 2030 של 'בשבע' וערוץ 7 במתחם 'דיזיין סיטי' במישור אדומים.

השר דרעי התייחס לאפשרות שלא יילך עם נתניהו אחרי הבחירות ואמר: "אני לא רוצה לדבר היפותטי, אני מדבר מעשי. אין סיכוי לא לגדעון סער ולא לנפתלי בנט להקים ממשלה. אני רואה את התוצאות של הסקרים, עד הבחירות זה יילך ויתכנס יותר ויותר. מי שמקים ממשלה זה ראש המפלגה הגדולה. מה שלא יגידו הוא יהיה פי שלושה מכל מפלגה אחרת. הציבור הלאומי והימני רוצה את נתניהו כראש ממשלה. הוא מקבל את האמון של הציבור. הוא גם האיש המתאים ביותר לעניין."

"כדי שגדעון סער יהיה לו 61 גוש חוסם לנתניהו והחרדים הוא צריך את נפתלי בנט איתו ביחד", הוסיף דרעי, "אני לא מעלה על דעתי שנפתלי בנט, איילת שקד ומתן כהנא יעשו גוש חוסם ביחד עם הרשימה המשותפת, ביחד עם מרצ, ביחד עם מפלגת העבודה שהפכה להיות יותר גרוע ממרצ".

"האם הם איתם יעשו גוש חוסם כדי לחסום את נתניהו?", שאל דרעי והסביר, "ברור לי מעל כל ספק שאחרי הבחירות יהיה לנו למעלה מ-61 ביחד עם הציונות הדתית של סמוטריץ וביחד עם נפתלי בנט, ואנחנו נקים ממשלה".

"וגם גדעון סער וגם אלקין", הוסיף והעריך דרעי, "כשהם יראו שיש לנו ממשלה - בסוף הם יבואו, יקבלו את המקום המכובד שמגיע להם. אולי מתברר שבאמת היתה טעות שגדעון סער לא שר בממשלה כפי שמגיע לו."

השר דרעי התייחס גם לתפקוד הממשלה ואמר ש"הממשלה הפריטטית היא התגלמות חוסר אונים".

"לכחול לבן היתה משימה אחת", הוסיף וסיפר דרעי, "כל היום להוכיח שהם יושבים עם נתניהו אבל סולדים מנתניהו".

לדבריו ההתעקשות של כחול לבן על מתן אישור להפגנות "התירו את הרצועה בכל הארץ. אנשים אמרו אם להם מותר, למה לנו אסור?".

דרעי התייחס גם להחלטת בית הדין הבינ"ל בהאג ואמר: "זו החלטה אנטישמית, אין לזה שום הסבר אחר חות מאנטישמיות מוחלטת. מתכוננים גם מבחינה מדנית גם מבחינות אחרות. אנחנו לא מכירים בהחלטה הזו. עברנו את פרעה- נעבור גם אותם."

בעניין הקורונה, אמר השר דרעי אמר כי הרשויות המקומיות הן הכלי הביצועי הטוב ביותר והוא גם נלחם שהנושא של החיסונים יובל על ידם. צריך לדבריו לקחת סמכויות ולהעניק אותן לשלטון המקומי.