עופר ברקוביץ
עופר ברקוביץ צילום: ערוץ 7

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה עתירה נגד חבר מועצת העיר עופר ברקוביץ שהצטרף למפלגת תקווה חדשה של גדעון סער והוצב במקום ה-13 ברשימת המפלגה לכנסת.

העותרים דורשים מברקוביץ לחשוף את שמות התורמים לתנועת ''התעוררות'' שהקים בירושלים.

במסגרת הבחירות המוניציפליות בירושלים עלו טענות מצד המועמדים לראשות העיר ולפיהן התורמים של ברקוביץ ו"התעוררות" הם אנשי שמאל קיצוני ולחלקם קשר עם הקרן החדשה לישראל. ברקוביץ הכחיש בזמנו את הטענה אך עד היום מסרב לחשוף את שמות התורמים.

העתירה שהוגשה על ידי עמותת "ירושלים של מעלה" באמצעות עו"ד אלעד סוקולובר, מבקשת מבית המשפט להוציא צו המורה לעיריית ירושלים לחשוף בפני הציבור הרחב את המידע והמסמכים הקשורים בענייניהם הציבוריים של ברקוביץ וחברת מועצת העיר עינב בר כהן. על פי העותרים מדובר במידע ומסמכים בעלי אינטרס ציבורי מובהק.

בין היתר דורשים העותרים לקבל לידיהם את רשימת המלווים לתנועת התעוררות, רשימת שמוסתרת מעיני הציבור ולדברי העותרים שמורה בתוך כספות העירייה.

העותרים מבקשים לקבל לידיהם גם את רשימת הישיבות וההשתתפות בתהליכי קבלת ההחלטות בעירייה הנוגעים לאנשי עסקים שנמצאים בקשר הדוק עם ברקוביץ.

נציין כי העמותה שהגישה את העתירה, ''ירושלים של מעלה'', מפעילה כולל אברכים ואף מקבלת תמיכה ממשרד החינוך לצורך הפעלת כולל. לא ברור מדוע החליטה להגיש את העתירה נגד ברקוביץ שכאמור מתמודד כעת בזירה הארצית והוצב במקום 13 ברשימתו של גדעון סער המתמודדת לכנסת ה-24.

תגובת תנועת התעוררות:

''התעוררות פעלה על פי חוק ודיווחה על כל תרומותיה כנדרש למבקר המדינה. התעוררות קיבלה דו"ח חיובי ונקי ממבקר המדינה על התנהלותה הכלכלית משפטית במערכת הבחירות. מבקר המדינה הנחה באופן מפורש במערכת הבחירות שלא לחשוף מלווים, שכן מדובר בעסקה כלכלית גרידא שבה מוחזרת ההלוואה עם ריבית והתעוררות פועלת בהתאם להנחיתו. חלק מהמלווים הלוו בתנאי שפרטיהם לא יחשפו מחשש לנקמה, להתנכלות מצד ליאון לאחר הבחירות. התעוררות תמשיך להוות דגל להתנהלות תקינה ושקופה על פי חוקי המדינה והנחיות המבקר. ברור לכל כי מהעתירה עולה ריח של עתירה פוליטית ומדובר בעתירה לא עניינית''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו