תמר זנדברג
תמר זנדברג צילום: ערוץ 7

בתגובה לנתוני סקר ''כאן חדשות'' לפיהם מרצ אינה עוברת את אחוז החסימה, אמר הבוקר (רביעי) יושב ראש המפלגה חבר הכנסת ניצן הורוביץ כי "זו בהחלט קריאה למי שרוצה גוש-מרכז שמאל חזק ושמאל אמיתי בכנסת".

לדבריו, יש ציבור גדול של אנשים שמרצ מייצגת אותם ולא בהכרח מצביעים לה. "אנחנו לא מתעלמים מהסקר הזה אבל יש סקרים אחרים בערוצים אחרים", אמר הורוביץ בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן.

מוקדם יותר אמרה ח"כ תמר זנדברג לכאן רשת ב כי "מרצ היא מפלגה שלאורך שנים, לצערנו, היא לא גדולה, אך היא מאוד חשובה. אני לא חושבת שאנחנו עלולים להיעלם. יש נתונים אחרים גם בערוצים אחרים וגם אצלנו". את הדברים אמרה זנדברג בריאיון לאריה גולן.

על פי הסקר שערך מכון קנטר בהשתתפות 3,812 בני אדם, הליכוד זוכה ב-29 מושבים בכנסת, לעומת 18 ליש עתיד. מפלגת תקווה חדשה בראשות גדעון סער זוכה ל-14 מושבים וימינה בראשות בנט ל-13. לרשימה המשותפת 9 מושבים, לש"ס 8, ליהדות התורה 7 וכך גם למפלגת העבודה. לישראל ביתנו 6, לציונות הדתית בראשות סמוטריץ' 5, ולכחול לבן 4 מושבים בכנסת.

מלבד מרצ, המפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה הן המפלגה הכלכלית בראשות ירון זליכה, רע"מ בראשות מנסור עבאס ומען בראשות מוחמד דראוושה. בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, נתניהו מוביל על סער ב-5% - 38% לעומת 33%. הפער בין נתניהו ללפיד עומד על 17% - 45% לעומת 28%.