מנכ"ל החינוך העצמאי: ילדים רבים נפגעו רוחנית

ערב החזרה החלקית לספסלי הלימודים מספר מנכ"ל החינוך העצמאי כי ילדים רבים נפגעו רוחנית בתקופת הקורונה.

בן שאול , כ"ח בשבט תשפ"א

מנכ"ל החינוך העצמאי: ילדים רבים נפגעו רוחנית-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

ערב החזרה החלקית לספסלי הלימודים מספר הבוקר (ד') מנכ"ל החינוך העצמאי, הרב אליעזר סורוצקין כי ילדים רבים נפגעו רוחנית בתקופת הקורונה.

"היום שמעתי מאיגוד רופאי הילדים על חלק מהנזקים שנוצרים בעקבות המצב: אנורקסיה שמתפתחת ועוד. לא רק המחלקות עם החולים הקשים מלאות, גם מחלקות הרווחה", סיפר בראיון לרדיו 'קול חי' והוסיף כי גם המצב הרוחני של הילדים נפגע קשות. "מדובר גם בפגיעה רוחנית מאוד משמעותית".

בראיון התייחס למהות המתווה המתגבש על ידי קבינט הקורונה אך הודה שבסופו של יום גדולי ישראל הם שיתוו את הדרך המעשית לחזרה ללימודים.

"המדינה בונה מתווה לחזרה ללימודים, אבל צריך לזכור שמי שמתווה את דרכנו הם גדולי ישראל, להם חשוב ביותר לימוד התורה של הבנים. גדולי ישראל הם שיקבעו את התהליך".

עם זאת הדגיש כי "גם גדולי ישראל דורשים מאיתנו בצורה מאוד ברורה שנקפיד על הבריאות. חשוב שככל שיותר מורים יתחסנו, נוכל לחזור מהר יותר, לכו להתחסן".

בדבריו הבהיר כי מערכת החינוך תצטרך לדאוג להשלים לתלמידים חומר רב כשישובו ללימודים. "הילדים במצב לא טוב. למרות שלמדנו להסתדר יותר טוב מהסגרים הקודמים. המקום של הילדים בבוקר הוא בבתי הספר. אנחנו מודעים לנזקים של שנה שלימה ללא למידה מסודרת. זה בור שנצטרך ללמוד להשלים אותו".

"אנחנו נערכים. נצטרך להכין תכניות תוך כדי תנועה. נצטרך ללמוד וזו תהיה שליחות".